Випускник Музичної академії у Варшаві, де вивчав теорію музики та композицію у Маріана Борковського, а також диригування у Боґуслава Мадея. Виступав з симфонічними оркестрами Польщі, Сербії, Словаччини та України, зокреми виступав з такими українським оркестрами, як Національний симфонічний оркестр України, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Також займається хоровим мистецтвом і керує варшавським хором Cappella Corale Varsaviana. Як хоровий диригент багато років співпрацює з Національною хоровою капелою України «Думка».
Особливу увагу Роман Ревакович приділяє сучасній музиці. У 1995 у Львові спільно з композиторами, членами Львівської організації Національної спілки композиторів України, став засновником Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» на якому реалізував світові прем’єри творів Ігоря Щербакова, Юрія Ланюка, Едварда Сєліцкого та українські прем’єри Вітольда Лютославського, Кшиштофа Пендерецького, Арво Пярта і багатьої інших композиторів. Диригував прем’єрними виконаннями творів молодих українських композиторів – Богдани Фроляк, Богдана Сегіна, Михайла Шведа, Олександра Шимка, Золтана Алмаші, Світлани Азарової, Марії Олійник та Любави Сидоренка. Всі вони були в різні роки стипендіатами програми «Gaude Polonia» Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща і написали свої твори на замовлення Польського інституту у Києві, виконання яких відбулося в рамках реалізації проєкту «Між словом і звуком» у 2008 році у Києві (виконував Національний ансамбль солістів «Київська камерата») та у 2009 році під час великого гастрольного турне містами Польщі та України, яке зробив Роман Ревакович разом із польським молодіжним оркестром Sinfonia Iuventus.
У 1998 році митець заснував фонд Pro Musica Viva і в рамках його діяльності організував низку проєктів у Польщі, Україні, Білорусі, а останнім часом – у Латвії та Литві.
Як митець і промоутер музики, Ревакович зосереджується на просуванні польської музики в Україні та української музики в Польщі. У 1999 році він заснував фестиваль «Дні української музики у Варшаві» і відтоді виступає його художнім керівником.