Сергій Гурін — гітара - Львівська національна філармонія

Сергій Гурін — гітара

Загальна інформація

Сергій Гурін — український гітарист, композитор і педагог. Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка у 1990 році по класу гітари професора Георгія Казакова. З 1991 року працює викладачем вищої категорії по класу гітари у Львівському фаховому музичному коледжі ім. С. Людкевича, де виховав понад 50 студентів.

Протягом останніх 15 років є постійним членом журі конкурсів “Молоді таланти” та регіональних змагань бандуристів і гітаристів, а також бере участь в організації Всеукраїнського конкурсу “Відлуння Митуси”.

Ще під час навчання в консерваторії почав створювати власні твори. Його “Варіації на тему української народної пісні “По садочку ходжу”” та “Ой ти, дівчино, з горіха зерня” (на тему А. Кос-Анатольського) здобули популярність серед виконавців. У 2022 році, після трагедій у Бучі та Ірпені, створив емоційний твір “Elegia Bucha”, який викликав резонанс у музичній спільноті. Фінський гітарист Juuso Nieminen виконав його та поширив у мережі.

Сергій Гурін — активний учасник мистецького життя. У 1989 році виступав у місті Баня-Лука (Боснія) у складі ансамблю народних інструментів. Брав участь у проєктах поетеси Мар’яни Савки “Мар’яничі наніч” та Львівського театрального центру “Слово і голос”. Під час перших днів повномасштабного вторгнення разом із колегами музикантами підтримував переселенців.

Його помічають і митці інших жанрів: Народний художник України Петро Сипняк створив портрет Гуріна у серії “Гітарист”, представлений у Національному музеї.

Сергій Леонідович — фахівець з нотної графіки. Завдяки йому були підготовлені до друку збірники творів А. Кос-Анатольського, М. Корчинського, С. Людкевича, а також матеріали для капели “Дударик”, хору “Жайвір”, та ін. Він створює аранжування для гітарних оркестрів і активно популяризує сучасну українську музику у соцмережах.

Основна композиторська діяльність Гуріна зосереджена на дуетах гітар, у яких поєднуються мелодійність та гармонічне супроводження. Його твори отримують позитивні відгуки гітаристів з України та інших країн. У 2024 році здобув Гран-прі на 16-му міжнародному онлайн-конкурсі “Україна ЄДНАЄ СВІТ” як композитор.

Поділитись