1 травня у Стокгольмі урочисто стартував дев’ятий Європейський фестиваль «Українська весна», який має на меті представити українську культуру як невід’ємну частину європейської спадщини.
Церемонія відкриття відбулася у камерній залі Королівської філармонії та зібрала повну залу глядачів. Серед почесних гостей були посли європейських держав, депутати шведського парламенту, журналісти й шанувальники музичного мистецтва.
Оглядачка “Української правди” Наталка Писанка у матеріалі так прокоментувала відгук слухачів події — “Після поезії Лесі Українки настала черга життєствердної “Карпатської рапсодії” Мирослава Скорика. Зала зустріла твір бурхливими оваціями, але згодом всі затамували подих, адже зазвучала щемлива “Мелодія” цього ж композитора. Багато хто з українців не стримував сльози”.
Також 2 травня львівські музиканти побували в місті Норчопінг, де були прийняті у великому концертному конгресовому залі Луї де Гіра. Відбувся концерт-потужна акція — у першому відділі пройшла прем’єра “Українського квінтету” Бориса Лятошинського від струнного квартету “Фенікс” та Віоліни Петриченко.
Далі камерний склад Академічного симфонічного оркестру на чолі з Володимиром Сивохіпом виконав програму української музики. Як відзначив диригент та генеральний директор Львівської національної філармонії,
“Це була знакова й цікава акція не тільки в сфері знайомства і налагодження співпраці з шведським симфонічним оркестром, але також за ці два дні ми відчули, наскільки Швеція близька нам, з одного боку, по духу, а з іншого боку, як вона нас підтримує. І в Стокгольмі також ми бачили в залі представників української громади, які нас вітали. Ми бачили українських воїнів, які проходять реабілітацію. Їх дуже багато. Але також ми бачили справжніх шведських волонтерів, тих, які кожен день своєю працею, виготовленням та продажем продукції підтримують українців — купують все від турнікетів до дронів, передають це щоразу. Ми відчули, наскільки світ тісний, коли він гуртується довкола ідеї. І нам справді вкрай приємно, що ми поїхали не тільки показати себе, не тільки представити Україну культуру, але й побачити цей народ, який підтримує нас в національній боротьбі”.
Фото: Mikael Karlin
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...