Ольга Пасічник – оперна співачка, сопрано

Загальна інформація

Народилась в сім’ї науковців у м. Рівне. Закінчила Київську консерваторію у класі Євгенії Мірошніченко, виконавчу аспірантуру у Музичній академії ім. Ф. Шопена у Варшаві. В 1992 році дебютувала на
сцені Варшавської камерної опери, а чотири роки пізніше на сцені Театру на Єлисейських Полях (Theatre des Champs Elysees) у Парижі, в ролі Паміни (Моцарт, Чарівна флейта). З цього часу почалась її
справжня міжнародна кар’єра.
В репертуарі співачки понад 40 оперних партій, в яких з успіхом виступала на сценах найвідоміших оперних театрів світу, серед яких: Theatre des Champs Elysees, Opera Garnier, Opera Bastille(Париж),
Théâtre Royal de la Monnaie (Брюссель), Teatro Real (Мадрид), Bayerische Staatsoper (Мюнхен), Komische Oper Berlin, Theater an der Wien (Відень), Grand Théâtre de Geneve (Женева), Фламандська опера
(Бельгія), Національні опери в Гельсінкі і Варшаві. Виступає у камерному, ораторійному та симфонічному репертуарі у залах такого рівня як Salle Pleyel (Париж), Concertgebouw (Амстердам), Palais des Beaux-Arts (Брюссель), Auditorio Nacional de Música (Мадрид), Berliner Konzerthaus, Wiener Konzerthaus, Мюнхенська філармонія, Лінкольн-центр (Нью-Йорк), Boston Symphony Hall,Santory Hall (Токіо) та ін. під управлінням таких диригентів як Франс Брюген, Шарль Дютуа, Жан-Клод Касадесус, Пол Мак Кріш, Рене Якобс, Рой Гудман, Хайнц Холігер, Філіп Херевеге, Жан-Клод Мальгуар, Марк Мінковський, Пітер Нойман, Казуші Оно, Кшиштоф Пендерецький, Тревор Піннок, Марчелло Віотті, Массімо Дзанетті.

Ольга Пасічник є лауреатом міжнародних конкурсів в Хертогенбош (Нідерланди), імені Королеви Єлизавети в Брюсселі (Бельгія), а також Мірьям Хелін в Гельсінкі (Фінляндія). Двічі була номінована Міжнародним журналом  “Opernwelt” на Приз «За кращу роль сезону 2005 і 2010 рр.», лауреат нагороди Мюнхенського оперного фестивалю (2006), Паспорту польського журналу «Політика» (1997), Нагороди Міністра культури Польщі (2011), тричі лауреат польського фонографічного призу; Фридерик; нагороди; Орфей; Варшавська осінь, нагороджена польським Золотим хрестом; За заслуги (2001); Орденом Заслуг перед Республікою Польща (2012) та ін.

В 2012 році визнано найкращою співачкою в Польщі (приз ім. Я. Кєпури). В її творчому доробку понад 50 компакт-дисків та DVD, які записані для відомих фонографічних фірм, серед яких Naxos, Opus 111, Harmonia Mundi, DHM (Sony Music).
Ольга Пасічник є також відомим вокальним педагогом. Окрім викладання в Музичному університеті ім. Ф. Шопена (Варшава) активно співпрацює з Оперною академією при Польській національній опері, проводить численні майстер-курси та майстер-класи міжнародного рівня, є педагогом польського Національного центру культури в рамках програми Ґауде Полонія. Серед її учнів багато призерів міжнародних вокальних конкурсів. Ольга Пасічник неодноразово була членом журі національних та
міжнародних вокальних конкурсів.