Запали свічку… «INSO-Львів» вшановував пам’ять жертв Голодомору благодійним концертом в Гаазі

24.11.2018
Опис

85 років минуло з часу страшної трагедії. З часу найстрашнішого злочину проти людства, проти нашого народу! Голодомор…

85 країн на усіх континентах світу запалили свою свічку пам’яті вшановуючи жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. Ця міжнародна акція була ініційована Світовим конгресом українців спільно з МЗС України, Українським інститутом національної пам’яті та Меморіалом жертв Голодомору. Розпочалася вона 1 вересня та тривала 85 днів.

Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської національної філармонії у рамках міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» дав великий благодійний концерт у Церкві Святого Боніфація в Гаазі.

Звучали твори Миколи Лисенка, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика та Левка Колодуба. Диригував програмою концертмейстер «INSO-Львів» Євген Крук. Участь у цьому концерті як соліст взяв відомий скрипаль-віртуоз, львів’янин Олег Каськів,  професор Міжнародної музичної академії Ієгуді Менухіна та Женевської консерваторії.

Слід зазначити, що цей захід відбувся в рамках великого гастрольного туру оркестру в Нідерландах під керівництвом маестро Раймонда Янссена та за участю румунського хору з Філармонії Тімішоари. Загалом «INSO-Львів» дав 15 успішних концертів – у Роттердамі, Ейндговені, Гаазі, Оденбоші, Генгело, Арнгемі, Наймегені, Апелдорні, Амстердамі, Гронінгені. Музиканти представили публіці дві програми: The Star Wars Suites та Opera Gala. Сольні партії в оперній програмі виконали солістка Філармонії Тімішоари Аліна Тодеа (сопрано) та заслужений артист України, соліст Львівської національної опери Роман Трохимук (тенор).

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...