Запали свічку… «INSO-Львів» вшановував пам’ять жертв Голодомору благодійним концертом в Гаазі

24.11.2018
Опис

85 років минуло з часу страшної трагедії. З часу найстрашнішого злочину проти людства, проти нашого народу! Голодомор…

85 країн на усіх континентах світу запалили свою свічку пам’яті вшановуючи жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. Ця міжнародна акція була ініційована Світовим конгресом українців спільно з МЗС України, Українським інститутом національної пам’яті та Меморіалом жертв Голодомору. Розпочалася вона 1 вересня та тривала 85 днів.

Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської національної філармонії у рамках міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» дав великий благодійний концерт у Церкві Святого Боніфація в Гаазі.

Звучали твори Миколи Лисенка, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика та Левка Колодуба. Диригував програмою концертмейстер «INSO-Львів» Євген Крук. Участь у цьому концерті як соліст взяв відомий скрипаль-віртуоз, львів’янин Олег Каськів,  професор Міжнародної музичної академії Ієгуді Менухіна та Женевської консерваторії.

Слід зазначити, що цей захід відбувся в рамках великого гастрольного туру оркестру в Нідерландах під керівництвом маестро Раймонда Янссена та за участю румунського хору з Філармонії Тімішоари. Загалом «INSO-Львів» дав 15 успішних концертів – у Роттердамі, Ейндговені, Гаазі, Оденбоші, Генгело, Арнгемі, Наймегені, Апелдорні, Амстердамі, Гронінгені. Музиканти представили публіці дві програми: The Star Wars Suites та Opera Gala. Сольні партії в оперній програмі виконали солістка Філармонії Тімішоари Аліна Тодеа (сопрано) та заслужений артист України, соліст Львівської національної опери Роман Трохимук (тенор).

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...