Запали свічку… «INSO-Львів» вшановував пам’ять жертв Голодомору благодійним концертом в Гаазі

24.11.2018
Опис

85 років минуло з часу страшної трагедії. З часу найстрашнішого злочину проти людства, проти нашого народу! Голодомор…

85 країн на усіх континентах світу запалили свою свічку пам’яті вшановуючи жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. Ця міжнародна акція була ініційована Світовим конгресом українців спільно з МЗС України, Українським інститутом національної пам’яті та Меморіалом жертв Голодомору. Розпочалася вона 1 вересня та тривала 85 днів.

Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської національної філармонії у рамках міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» дав великий благодійний концерт у Церкві Святого Боніфація в Гаазі.

Звучали твори Миколи Лисенка, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика та Левка Колодуба. Диригував програмою концертмейстер «INSO-Львів» Євген Крук. Участь у цьому концерті як соліст взяв відомий скрипаль-віртуоз, львів’янин Олег Каськів,  професор Міжнародної музичної академії Ієгуді Менухіна та Женевської консерваторії.

Слід зазначити, що цей захід відбувся в рамках великого гастрольного туру оркестру в Нідерландах під керівництвом маестро Раймонда Янссена та за участю румунського хору з Філармонії Тімішоари. Загалом «INSO-Львів» дав 15 успішних концертів – у Роттердамі, Ейндговені, Гаазі, Оденбоші, Генгело, Арнгемі, Наймегені, Апелдорні, Амстердамі, Гронінгені. Музиканти представили публіці дві програми: The Star Wars Suites та Opera Gala. Сольні партії в оперній програмі виконали солістка Філармонії Тімішоари Аліна Тодеа (сопрано) та заслужений артист України, соліст Львівської національної опери Роман Трохимук (тенор).

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...