Львівські композитори та музиканти їдуть до Києва: 2-3 грудня у столиці відбудеться марафон «Нова музика Львова»

29.11.2017
Опис

Куратор проекту, композитор Богдан Сегін розповів, що досвід проведення фестивалю «Контрасти» допоміг сформувати програму і для марафону в Києві. «Багато львівських музикантів постійно зайняті – гастролюють та концертують. Але коли виникла ідея провести ці два дні, то ми вирішили повноцінно представити і старшу, й молодшу генерацію. 2 грудня презентуватимемо класиків, 3 грудня – молодих композиторів, а також авангардну музику», – розповів Богдан Сегін.

За його словами, ідея марафону для організаторів не нова – її вже випробовували у проекті «Ніч контрастів» на фестивалі «Контрасти». В Києві заплановано шість годин безперервної музики, зустрічі з композиторами, експериментальні проекти, презентацію студії електронної музики.

«Програма дуже насичена. Буде можливість і спілкуватися, і слухати музику, – зазначив Богдан Сегін. – Формат спілкування з композиторами ми започаткували кілька років тому. Це були ранкові кави чи ланчі. В Києві відбудуться дві зустрічі – зі старшими й молодшими поколіннями. Матимемо розмову про їхню творчість, історичний зріз про роль і місце львівської композиторської школи. Також серед неконцертних подій – електро-акустичні перформенси, аудіовізуальні інсталяції». Спеціальним гостем проекту стане київський піаніст Євген Громов, який презентуватиме ранню фортепіанну творчість Валентина Сильвестрова.

Богдан Сегін зазначив: «Молодь завжди в пошуках і так має бути. Композитори старшої генерації теж свого часу багато експериментували. Молодь легше піддається на роботу з новими медіа. Вона має енергетичні запаси, щоби не лише займатися творчістю, а й формувати контекст і творити довкола себе середовище – колективи, проекти, фестивалі. Сучасні композитори часто самі стають виконавцями».

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...