День числа пі сьогодні святкують у всьому світі. І – не лише математики, а й музиканти. Сьогодні львівська органістка Олена Мацелюх виконала інтерпретацію числа пі на фортепіано та органі.
Олена Мацелюх розповіла, що сьогодні вперше дізналася про те, що відзначають такий день. «Цей математичний термін, як виявляється, можна було покласти на музику. Це здійснила американська математик Маргарита Тарапатова. Сьогодні я вперше у Львові виконала цю музику спочатку на фортепіано у телевізійній студії, а потім на органі у Львівському органному залі».
За словами Олени Мацелюх, зазвичай вважають, що у математики мало спільного з музикою, але насправді це не так. «Музика – це не лише набір звуків, це система їхньої організації. Лади, якими користуються музиканти й композитора, мажор та мінор, виникли з давньогрецької системи ладів, яка містить в основі математичні розрахунки… Число пі – це щось зовсім інше, нескінченне й неповторне. Математик, яка поклала його на музику, скористалася ідеєю, що права рука – це щось нескінченне, космічне, а ліва рука використовує мажорний та мінорний лад. Тому коли звучить ця мелодія, слухачі справді захоплені».
Олена Мацелюх зазначила, що музика числі пі не схожа ні на що інше і її дуже важко запам’ятати. «Це набір звуків у хаотичному порядку, який нагадує щось космічне», – додала органістка.
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
ІХ Маратон памʼяті Василя Сліпака
Девʼять років тому, 29 червня 2016 року, у бою поблизу селища Луганське на Донеччині від ворожої кулі сн...INSO-LVIV зібрали понад 150 тис грн для Збройних Сил України
11 січня симфонічний оркестр INSO-Lviv Льві...