Олена Мацелюх виконала інтерпретацію числа пі

14.03.2018
Опис

День числа пі сьогодні святкують у всьому світі. І – не лише математики, а й музиканти. Сьогодні львівська органістка Олена Мацелюх виконала інтерпретацію числа пі на фортепіано та органі.

Олена Мацелюх розповіла, що сьогодні вперше дізналася про те, що відзначають такий день. «Цей математичний термін, як виявляється, можна було покласти на музику. Це здійснила американська математик Маргарита Тарапатова. Сьогодні я вперше у Львові виконала цю музику спочатку на фортепіано у телевізійній студії, а потім на органі у Львівському органному залі».

За словами Олени Мацелюх, зазвичай вважають, що у математики мало спільного з музикою, але насправді це не так. «Музика – це не лише набір звуків, це система їхньої організації. Лади, якими користуються музиканти й композитора, мажор та мінор, виникли з давньогрецької системи ладів, яка містить в основі математичні розрахунки… Число пі – це щось зовсім інше, нескінченне й неповторне. Математик, яка поклала його на музику, скористалася ідеєю, що права рука – це щось нескінченне, космічне, а ліва рука використовує мажорний та мінорний лад. Тому коли звучить ця мелодія, слухачі справді захоплені».

Олена Мацелюх зазначила, що музика числі пі не схожа ні на що інше і її дуже важко запам’ятати. «Це набір звуків у хаотичному порядку, який нагадує щось космічне», – додала органістка.

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...