11 травня відбудеться хорова академія, присвячена постаті Івана Майчика

04.05.2023
Опис

З нагоди 95-річниці від дня народження видатного диригента, фольклориста, композитора, педагога, головного диригента професійної капели “Трембіта” та заслуженого діяча мистецтв України Івана Майчика відбудеться концерт-присвята. На сцені виступлять студентські хори, якими свого часу він диригував та знані професійні колективи.

Іван Майчик — приклад музиканта, натхненного високою місією своєї професії. Його шлях до мистецтва пролягав крізь навчання грі на акордеоні у Тернополі. Подальшу музичну освіту він здобував у Львові як хоровий диригент, композицію ж опановував приватно у найкращих митців свого часу. Особливо Іван Майчик відзначався організаторським хистом: він став очільником хорів львівських шкіл № 24 та № 62, хор факультету іноземних мов Львівського Університету ім. Івана Франка, хорової капели Львівського Українського Поліграфічного інституту, хору палацу школярів. Цікаво, що за життя він випробував себе у якості редактора і звукорежисера музичної редакції Львівського обласного комітету з радіомовлення і телебачення.

Всюди, де камертон Івана Майчика задавав настрій, звучала добірна музика із рідко виконуваних перлин української та світової класики: шедеври Станіслава Людкевича, Євгена Козака, Анатолія Кос-Анатольського, хори з опер Моцарта, Сметани, Вагнера, Россіні. Він давав друге життя найкращим хоровим полотнам репресованих, забутих, але вкрай талановитим творцям — серед них Василь Барвінський, Михайло Вербицький, Олександр Кошиць, Остап Нижанківський, Анатоль Вахнянин.

При цьому — активна фольклорна діяльність (зокрема, зі збору унікальних лемківських музичних скарбів) та праця на педагогічній ниві. Продовжувач традицій корифеїв українського хору — Колесси, Леонтовича, Лисенка — Іван Майчик виховував свідомих та вишколених фахівців, що сьогодні сіють зерно його науки в різноманітних українських навчальних закладах та професійних колективах.

Його присвяту хору, його внесок у музичне життя Львова та світлу любов до музики запрошуємо вшанувати 11 травня під час хорової академії.

 

Квитки можна придбати тут

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...