120-й, ювілейний сезон став для Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика історичним. Всі його події відбулись завдяки героїчному захисту Збройних Сил України. Наші музи не мовчать: філармонія щодня представляє українське мистецтво у світі, а також залишається місцем розради й натхнення на подальшу боротьбу львів’ян та гостей міста.
Напередодні симфонічного вечора-закриття підсумовуємо знакові колаборації, масштабні закордонні турне, соціальні ініціативи та низку важливих проєктів другого воєнного року в установі.
Володимир Сивохіп зазначив: “Ми робимо те, що називається зараз “бути носіями нової культурної дипломатії”. Ми робимо те, що зрештою понад 100 років назад робили наші попередники, коли Україна пробувала проголошувати свою незалежність. Були люди, які самотужки або за підтримки українських урядів говорили всьому світу про Україну. Назву вам знамениту мандрівну державну капелу Олександра Кошиця, яка напевно вперше представила в такому великому об’ємі Україну. Зараз з тих далеких 20-х років минулого сторіччя перенесімось в грудень 23-го року: це наш вже новий, наступний концертний сезон. 13 грудня в нас запланований симфонічний концерт у Берлінській філармонії. Ми виступимо у цьому знаменитому залі у День народження Миколи Леонтовича. Більше 100 років назад його Щедрик звучав у знаменитому Карнегі Голі в Нью-Йорку. Це один з багатьох прикладів того, як працює культурна дипломатія в реаліях сучасності і як вона працювала в історичних реаліях”.
Конференція відбулася онлайн 11 липня на платформі Zoom, де кожен охочий мав змогу поставити запитання генеральному директору філармонії Володимиру Сивохіпу. Модерувала розмову Дзвенислава Саф’ян.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому