14 листопада — вперше у Львівській філармонії скрипаль Девід Тобін

12.10.2018
Опис

Кожні три роки Львів привертає до себе увагу всього музичного світу. Кожні три роки солісти, які хочуть здобути титул найкращих, приїздять в Україну на змагання. Вдома їх називають віртуозами та вундеркіндами, новими зірками та майбутнім класичної музики. Ми називаємо їх конкурсантами. Рівно за рік — з 24 жовтня по 3 листопада 2019 — молоді музиканти з’їдуться до Львова на ювілейний, ІІІ Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси і покажуть тут свій рівень.

Це — конкурс, який піднімає планку. Це — конкурс, який цікавить учасників з понад 20-ти країн. Це — конкурс, який обирає найкращих і до рішення журі прислухається світ. Бо ті, хто виборов відзнаки у Львові, згодом підкорюють відомі сцени та зали, дають концерти за океаном і у Європі, мандрують з масштабними турами. І — що найбільш приємно — повертаються до Львова, щоби показати, яке зростання принесла їм перемога тут, в Україні, під пильним наглядом міжнародного журі.

14 листопада на сцену концертного залу імені Станіслава Людкевича знову підніметься скрипаль з Ірландії, володар спецвідзнаки конкурсу-2016, Девід Тобін. Харизма й майстерність, якими він підкорив суддів два роки тому, сприяють його кар’єрі — тепер скрипаль невпинно гастролює, а квитки на його концерти закінчуються, щойно потрапляють у продаж.

Девід Тобін вперше виступить у Львові з сольним концертом — він завітає до нашого міста на запрошення мистецького об’єднання “Світ класичної музики”, під крилом якого народився й здобув ім’я конкурс Олега Криси. Гість з Ірландії підготував програму, яка розширює рамки звичних для львівської публіки концертів. Від романтизму до Прекрасної епохи, крізь буремні 20-ті — й до кінця ХХ століття. Музика англійців та поляків, росіян і американців, а також — знайомство з ірландським композитором і одна всеукраїнська прем’єра. Лютославський, Ахрон, Волліс, Елгар, Валі й Рахманінов — відчуті й відібрані саме для листопадового вечора самим скрипалем.

Конкурс 2019 стрімко наближається, щоб відкрити нам ще більше імен, які заслуговують на те, щоб звучати. І одне з імен переможців — Девід Тобін — уже звучить яскраво! Тож не пропустіть цей вечір.

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...