Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступить у Берліні

28.10.2023
Опис

Концертне турне колективу, з назвою «Звуки України — у вільний світ» – це послання надії та любові, пов’язане з бажанням розповідати про Україну універсальною мовою музики. Благодійні концерти спрямовані на підтримку артистів, які залишаються в країні впродовж російської воєнної агресії.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступить у Берліні

На меті — представити звучання одного із найдавніших симфонічних колективів України (оркестру — 121 рік!) та відкрити для публіки особливу програму: поєднання сучасної української музики з видатними творами європейського романтизму. Турне відбуватиметься у співпраці з OPEN MUSIC PROJECT.

7 листопада в Церкві св. Павла у Берліні

Концерт Василя Барвінського для фортепіано з оркестром втілить у звуках українська виконавиця Віоліна Петриченко. Диригуватиме Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії – Володимир Сивохіп. Барвінський є одним із найвідоміших галицьких романтиків, світ його музики дуже різноплановий, глибокий, але майже завжди з українським колоритом. За словами солістки, “Його музичний стиль є дуже новаторським і сучасним, не зважаючи на те, що він писав в першій половині ХХ століття”. 

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступить у Берліні

Звучатиме й симфонічна балада «Гражина» видатного українця Бориса Лятошинського написана на основі однойменної балади Адама Міцкевича. У музиці композиції знайшла втілення ідея самопожертви заради інших та любов до Батьківщини: за сюжетом, Гражина жертвує своїм життя задля порятунку свого чоловіка, князя Литавора. Литавор, дізнавшись про трагічну смерть дружини, та намагаючись спокутувати свою провину перед батьківщиною, входить у полум’я вогнища.

13 грудня у Берлінській філармонії

В рамках концерту також відбудеться презентація книги “Як промінь світла в темряві” (нім. “Wie ein Lichtstrahl in der Finsternis. Briefe von Frauen aus der Ukraine an die freie Welt”) авторки Орелі Брос (Aurélie Bros). Це збірка листів українських жінок, у яких детально розповідається про їхній досвід під час російського вторгнення, що інспірована спілкуванням авторки з українськими журналістами.

Серед розмаїття творів слухачам пропонуватиметься музика Євгена Станковича, одного із найвідоміших нині живих українських авторів. Він буде представлений у програмі оркестровою сюїтою “Ніч перед Різдвом”. Вона належить до кращих зразків новітнього українського балету, поєднуючи сміхову стихію мистецтва й високу якість симфонізму. Композитор використовує цитати із всесвітньо відомих шедеврів, тонко підкреслює фольклорні мотиви у творі, занурює в таємничо-святкову містерію колядок й зимової казки. Диригент – Теодор Кухар.

Концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса виконає відома українська солістка — Богдана Півненко. Протягом багатьох років Півненко активно пропагує новітню українську музику в Україні та закордоном, зокрема в таких залах як, Berliner Philharmonie, Weill Hall Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших. Цього разу вона зіграє музику, сповнену світлих почуттів, піднесеного й трепетного поривання. Однак не позбавлену моментів драматизму, що втаємничить слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступить у Берліні

Спеціальним твором обох програм стане Симфонія № 9 мі мінор Антоніна Дворжака. Вона має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть агресору, оберігаючи та захищаючи найважливіше — Незалежність.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступить у Берліні

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...