Ансамбль Terra Barocca виступить на шведському фестивалі

01.06.2024
Опис

9 червня на Стокгольмському фестивалі старовинної музики (Швеція) ансамбль Львівської національної філармонії виступить з особливою програмою. 

Майбутній концерт ансамбль наразі готує із Сергієм Гаврилюком (скрипка), Степаном Сивохіпом (гобой), Максимом Римарем (віолончель), Софією Соловій (сопрано), Оленою Єременко (нікельхарпа) та Анною Іванюшенко (клавесин).

Програма матиме назву “Давні музи не мовчать” та вмістить твори, що продемонструють тісний звʼязок української музики з європейською. Своєрідною «точкою перетину» композиторів зі різних країн стала Болонська академія. У 1670 році до неї вступив сімнадцятирічний італієць Арканджело Кореллі. Кількома роками пізніше іспити на звання почесного академіка там успішно склали українці Дмитро Бортнянський, Максим Березовський, а ще — славетний австрієць, тоді зовсім юний Моцарт.

Львівська національна філармонія - Ансамбль Terra Barocca виступить на шведському фестивалі

Окрім їхніх визнаних композицій цього вечора звучатиме музика видатного німця, композитора Георга Фрідріха Телеманна. Свого часу він був ще популярнішим за Баха, що безумовно поважав Телеманна за його творчість і добре знався на ній. Дружні контакти європейських музикантів складали основу професійного успіху за доби бароко. Тому творчі впливи авторів у цій програмі так помітні. Пролунають і твори італійського митця Джованні Баттісти Фонтани, що справедливо вважається одним з засновників жанру інструментальної сонати. Також ми будемо раді представити скрипкову сонату шведського автора Улофа Ольстрьома, яка прозвучить у незвичному дуеті нікельхарпи та клавесина.

Концерт завершить унікальний музичний зразок: кант. Жанр, типовий для українського бароко буде переосмислений сучасним українським композитором Богданом Сегіним. У текстовій основі твору — слова «Мати милосердна, От лютого врага злаго, Храниши мя всегда», — що так суголосні молитвам українців сьогодні.

Львівська національна філармонія - Ансамбль Terra Barocca виступить на шведському фестивалі

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...