“В культурному тилу”: ірландська преса про фестиваль “Віртуози” Львівської філармонії

10.06.2023
Опис

10 червня про боротьбу українських культурних закладів в культурному тилу розповіла у розгорнутій статті оглядачка ірландської преси Маргарет Вонд. Побувавши на Концерті-Закритті Міжнародного Фестивалю “Віртуози”, та поспілкувавшись з запрошеним італійським диригентом вечора, Раффаелем Понті, вона зазначила наступне:

У Львівській національній філармонії: “продовжують регулярний фестиваль “Віртуози”, незважаючи на війну. Сьогоднішній концерт називається “Молитва”, що є доречним за обставин, коли ходять чутки, що ось-ось почнеться контрнаступ. У залі оркестр налаштовується, а італо-американський диригент Раффаеля Понті зустрічає захоплений прийом, глядачі явно цінують те, що він здійснив подорож до України, попри ризики“.

Диригент у своєму коментарі зізнався: 

“Приїхати в Україну здалося диригенту правильним рішенням: “Щоб показати, що це нормально – бути тут, що це нормально – грати тут музику, нормально – продовжувати наше життя. Працювати з цим оркестром весь тиждень було справжньою радістю. Український народ зворушив мене до глибини душі, з усім тим, через що він проходить на війні. Ми бачимо це по телевізору, але бути тут і відчути ритм і почуття людей… Вони грають з таким великим серцем”.

Символічним став вибір програми концерту: зокрема, Академічний симфонічний оркестр виконав поему “Фінляндія” Яна Сібеліуса, написану понад століття тому в часи російського культурного гноблення. 

Львівська національна філармонія - "В культурному тилу": ірландська преса про фестиваль "Віртуози" Львівської філармонії

Авторка статті поспілкувалась зі скрипалькою Соломією Ониськів: “Нам близько до душі грати “Фінляндію”, щоб показати, що ми дбаємо про нашу країну та її незалежність”.

Львівська філармонія регулярно запрошує воїнів на концерти. Так, у статті 20-річний доброволець Дмитро, який проходить реабілітацію в центрі “Unbroken” розповів: “Я приходжу на концерти, це наче частина моєї терапії. Мені подобаються звуки, вони допомагають мені почуватися комфортно, розслабитися… Я не намагаюся забути те, що сталося. Це мій життєвий досвід. У нас війна, і ми повинні її закінчити”.

Львівська національна філармонія - "В культурному тилу": ірландська преса про фестиваль "Віртуози" Львівської філармонії

Як згадується у матеріалі, війна безпосередньо торкнулася оркестру: один з музикантів отримав поранення руки: “Навряд чи він коли-небудь зможе грати знову, – повідомила Ониськів. “Але він живий. Багато музикантів, художників, фотографів, деякі з них – мої знайомі, пішли на війну, і деякі з них загинули. Це ціна, яку ми платимо за життя нашої країни”.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...