VII ФЕСТИВАЛЬ РІЗДВЯНОЇ ПОРИ «BACH CONTEMPORARY»
Фестиваль «Bach Contemporary» у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбувається вже всьоме і є чудовою нагодою заново відкрити для себе шедеври майстра.
Знаний всім без винятку шанувальникам музики, безсмертний Йоганн Себастьян в різні періоди свого життя втілив стільки музичних ідей, що ця творчість набула значення безмежності Всесвіту. А якщо зібрати в єдине ціле всіх тих, на кого вплинула творчість Баха, хто одержимий його ідеями на різний спосіб старався їх дати їм життя і трактувати на власний лад, то одразу сформується ціла спільнота закоханих в музику генія ентузіастів. А це – ніщо інше, як окрема гілка християнської релігії!
4.01.2025 / 19:00 субота
У цій програмі прозвучать різностильові композиції самого Баха, та, без перебільшення, найпопулярніший твір всіх часів та епох — «Пори року» Антоніо Вівальді. Тому цей концерт, що має стати преамбулою до VII. Різдвяного фестивалю «Bach Contemporary», отримав назву «Пори року & Бахіана».
05.01.2025 / 18:00 неділя
Якби геніальний Йоганн Себастьян жив сьогодні, він точно став би зіркою першої величини для молоді всього світу. Але навіть у час бароко цей двадцятирічний юнак був визнаний найкращим органістом Європи. Звичайний хлопець з династії музикантів, він залишив шедеври, де кожна написана нота, кожен заграний звук ще й сьогодні, 300 років після створення – залишаються неперевершеними.
07.01.2025 / 17:00 вівторок
Ця подія фестивалю “Bach Contemporary” здивує ще більше, оскільки наша музична подорож сягатиме теплої та сонячної Іспанії! У виконанні гітариста Віктора Паламарчука та піаніста Григорія Скалозубова прозвучать різноманітні твори для класичної іспанської гітари: від старовинних бальних танців до запальних танго та скерцо!
07.01.2025 / 19:00 вівторок
Сонати Доменіко Скарлатті та Карла Філіппа Емануеля Баха, увертюра Йоганна Себастьяна Баха… На перший погляд, це блискуча програма для піаніста, або ж клавесиніста, однак цей фестивальний вечір пройде під егідою нових інтерпретацій. Так класика клавірного репертуару доби бароко прозвучить на акордеоні у майстерному виконанні Богдана Кожушка. Ця програма є сміливим викликом фестивалю, адже на один вечір історичне виконавство поступиться місцем новому прочитанню, а музичні артефакти ХVІІ століття озвучить молодший на декілька століть акордеон. Компанію йому складе відома флейтистка Наталія Кожушко-Максимів.
08.01.2025 / 17:00 середа
Поряд зі світочем барокової поліфонії та експресивним німецьким романтиком музиканти пропонують почути звучання модерного Харкова крізь призму творів Валентина Бібіка – майстра авангарду минулого століття, музика якого впевнено повертається на сцени впродовж останніх років, адже все більше музикантів відчувають не лише непереривний звʼязок композитора з містом, а й вагоме значення творчих знахідок Бібіка для українського музичного мистецтва.
08.01.2025 / 19:00 середа
Концертну програму розпочне особливий жанр – фортепіанний ансамбль, музика, що потребує великої майстерності, злагодженості, точності та найголовніше – вміння досконало чути одне одного. У виконанні піаністів Віталія Дворового та Христини Бенюк прозвучать справжні перлини дуетного репертуару – арія «Schafe können sicher weiden» Йоганна Себастьяна в опрацюванні Дьордьо Куртага, Соната для двох фортепіано ре мажор Вольфганга Амадея Моцарта та віртуозне «Allegro Brilliante» Фелікса Мендельсона.
Завершать вечір «Варіації на тему Роберта Шумана» Йоганнеса Брамса, які композитор написав на останню продиктовано Шуманом тему та «Вальс» Моріса Равеля, у якому стрімке кружляння вальсу, подібно до наших життєвих радощів, переривається звуками бомбардувань.
09.01.2025 / 19:00 четвер
На завершення фестивалю музиканти представлять неочікувану премʼєрну програму, адже Бах у цей вечір звучатиме лиш у натяках та алюзіях, які плекали у своїй музиці Карл Райнеке та Ганс-Андре Штамм. Їх концертні твори для солістів із камерним оркестром звучатимуть у філармонії вперше. Та навіть, якщо імена музикантів стали для вас відкриттям — модератори концерту дбайливо познайомлять вас з німецькими композиторами, які іменують себе спадкоємцями традицій Баха!
10.01.2025 / 19:00 п’ятниця
На бонусній події фестивалю запрошуємо вас зануритись у світи улюблених кінофільмів та мюзиклів. Відчути велич «Гри престолів», спуститься у катакомби «Привида опери», насолодитись містичністю гармоній «Ангелів і демонів» та побувати в глибинах космосу з мотивами фільму «Інтерстеллар».
У виконанні солістів фестивалю Олени Мацелюх, Меланії Макаревич, Ігоря Мацелюха та Маріанни Лаби на концерті-перформансі також прозвучать відомі мелодії з фільмів «Амелі», «Пірати Карибського моря» та інших.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому