Старовинна музика звучатиме 28 червня у Львівській філармонії

26.06.2023
Опис

28 червня у рамках масштабного проєкту Львівської національної філармонії під назвою “Україна. Музи не мовчать” відбудеться перша українська подія із циклу антикризової міжнародної співпраці. ХХ Львівський Фестиваль Давньої Музики, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка спільно з Щецинським Міжнародним фестивалем Давньої Музики (Польща) презентують концерт старовинної української та європейської музики. Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка під творчим керівництвом Анни Іванюшенко виконає перлини бароко, які оркестранти студіювали з німецькими та польськими спеціалістами у цій царині.

Молодий виконавець на бароковій скрипці Сергій Гаврилюк в онлайн-газеті Збруч відзначив, що програма концерту 28 червня особлива, адже “поєднає культурний простір країн-учасниць проєкту. Публіка зможе почути і французьку пишну вишуканість, і родзинки польського барокового стилю, і блискавичну віртуозність української давньої музики”.
Львівська національна філармонія - Старовинна музика звучатиме 28 червня у Львівській філармонії

Кожного разу, виходячи на сцену я пригадую, що це надзвичайно особлива подія. День, який подарований мені сьогодн,і має величезну ціну і з усіх сил я стараюся передати усю свою енергію у музику для того, аби слухач прочитав у ній своє переживання та зміг пережити цей момент життя. Ціную колег, з якими вдається будувати надзвичайно емоційні музичні діалоги на сцені, та ціную публіку, яка люблячим оком підтримує, надихає і резонує разом з музикою.

Я займаюся давньою музикою тому, що в ній відчуваю дуже особливу свободу. Ця свобода набагато яскравіше, аніж, в класичній чи романтичній музиці, де дуже багато факторів вже є визначеними самим композитором. Давня ж музика збудована таким чином, що додавання прикрас та імпровізацій в ній “задумано”, без них вона втрачає свою особливу красу та чарівність. Для мене це щира і сокровенна свобода самовираження у кожній частині кожного твору, в кожному звуці.

Львівська національна філармонія - Старовинна музика звучатиме 28 червня у Львівській філармонії

Сама ідея спроб реконструювати інструментарій виконавців, артикуляцію, спробувати зануритися самому і занурити слухача в епоху композитора усіма засобами (жильні струни, історичні інструменти, дослідження культури танцю) надихнула мене настільки, що  я продовжую рух у цьому напрямку. Дорогою до сьогоднішнього дня мені зустрілося багато яскравих музикантів, кожен з яких привносив новий погляд та спонукав до дослідження історичних джерел та, разом з тим, креативних пошуків.

Міжнародна співпраця на кшталт цього проєкту дає світлу віру в те, що культурному, а відтак і історичному майбутньому України бути! Практика історичного виконавства для цілого світу є досить відомим трендом, а в Україні ще потребує промоції. Підтримка та заохочення до участі українських музикантів  нашими партнерами чітко вказує на те, що світ готовий нас чути, приймає та визнає наше культурне багатство. Також, дуже важливим є те, що на теренах України було створено чимало зразків давньої музики, котрі на якісному рівні знаходяться поряд із шедеврами світової класики. Відтак я вдячний нашим партнерам за підтримку, віру та допомогу у просуванні України до вершин міжнародного музичного простору!

Розмовляла Дзвенислава Саф’ян

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...