Масштабна співпраця двох оркестрів Львова та Любліна

21.06.2023
Опис

Масштабна співпраця двох оркестрів — симфонічного оркестру Львівської філармонії та симфонічного оркестру Люблінської філармонії реалізується 23 червня. Солюватиме на скрипці Владислава Лученко.

Львівська національна філармонія - Масштабна співпраця двох оркестрів Львова та Любліна

Теодор Кухар, головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії зазначив: 

«Це вже вп’яте я диригую у Любліні у цьому залі. Ніколи не думав, що я стану головним дириґентом цього оркестру 2023-2024, але ще менше очікував, що ще Львівський оркестр і Люблінський оркестр разом сидітимуть на тій одній сцені, гратимуть як один оркестр. Це не лише важливий музичний, симфонічний момент. Це дуже важливий історичний момент, зв’язки між Україною та Польщею.

Ця програма, на мою думку, дуже цікава. “Перша симфонія Малера, Скрипковий концерт Сібеліуса — ми представимо визначну програму з ікон класичної музики. Відбудеться також світова прем’єра сюїти з фольк-опера “Цвіте папороть” Євгена Станковича. Це наполовину хеві-метал, наполовину український фольклор, але найголовніше – це українська народна музика в сучасній мові. Це і також найвищий світовий рівень в питаннях розкриття можливостей симфонічного оркестру.

Я вважаю, що ця програма Станкович, Сібеліус, Малер – для будь-якого світового оркестру була б великою радістю. Я вірю, що поки я головний дириґент у Львові і поки я головний дириґент у Любліні, це стане традицією. Мінімум 2 рази на рік наші два оркестри гратимуть як один і сподіваюся, коли війна закінчиться – такі програми не лише у Польщі звучатимуть, але і в Україні».

Львівська національна філармонія - Масштабна співпраця двох оркестрів Львова та Любліна

Нагадаємо, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії продовжує цикл гастрольних поїздок закордоном. Щойно після успішного виступу в рамках Міжнародного музичного фестивалю у Щецині, оркестр зіграв на масштабному відкритті Європейських ігор у польському місті Кракові.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...