Львівська філармонія запрошує (події 8-10 квітня)

07.04.2022
Опис

Музичне життя у Львівській національній філармонії імені Мирослава активно триває: солісти та колективи організовують та долучаються до найрізноманітніших культурних ініціатив у різних куточках Львова та області.

Це онлайн-трансляції, які переглянути може кожен охочий у будь-якому куточку світу, події для дітей, концерти просто неба, концерти для вимушених переселенців, а також – виступи за кордоном.

Про це у новому інтерв’ю «Високому замку» розповів Генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп: «З другої половини березня активно шукаємо локації, де ми є потрібні. Нехай це будуть невеликі камерні форми, але з ними ми йдемо у невеликі зали, де є переселенці. А також їдемо у школи-інтернати, як це робить наш Академічний ансамбль «Високий Замок». Коли у березні були теплі дні, духовий склад Симфонічного оркестру грав у Парку Франка українські патріотичні марші, і ми бачили, що людям, які за волею долі опинилися у Львові, це дуже потрібно. Бо, як відомо, музика, мистецтво — ліки, що допомагають за таких обставин. А жіночий склад оркестру «INSO-Львів» з концертом виступив у Варшаві — на заході, який організувало Посольство України у Польщі».

У вікенд 8-10 березня Львівська філармонія також підготувала події на будь-який смак.

У п’ятницю, 8 квітня, о 14:00 на Залізничному вокзалі виступить духова капела Академічного симфонічного оркестру. У програмі звучатимуть марші та українська музика.

 

8 квітня о 18:00 також відбудеться онлайн-концерт «Українська Елегія. СУМ» із циклу подій «Музи не мовчать».

Тиха молитва за Україну! Під орудою Володимира Сивохіпа звучатимуть твори українських композиторів: Ганни Гаврилець, Миколи Лисенка, Євгена Станковича, Якова Степового, Мирослава Скорика, Юрія Ланюка, Володимира Пасічника, Богдана Сегіна та Богдани Фроляк.

Виконають їх відомі солісти: Софія Соловій (сопрано), Оксана Литвиненко (віолончель), Микола Гав’юк (скрипка), Степан Сивохіп (гобой), та один із найстаріших українських музичних колективів – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

 

Трансляцію можна буде переглянути тут:

 

Також відбудуться концерти для найменших, організовані спільно з Центром музичного розвитку “Tempo”. 9 квітня о 15:00 у Центрі Довженка духова капела Академічного симфонічного оркестру під батутою Сергія Хоровця презентує програму «А хто в розтрубі живе?»

У неділю, 10 квітня, о 15:00 у Народному домі смт. Брюховичі філармонія запрошує маленьких слухачів на «Карнавал тварин». “Карнавал тварин” – один з найпопулярніших творів Каміля Сен-Сенса. «Велика зоологічна фантазія», яку композитор написав як жарт, сюрприз для друзів, стала найулюбленішим твором дітей та дорослих. Тваринки “оживуть” завдяки Академічному симфонічному оркестру Львівської національної філармонії під орудою Сергія Хоровця.

Занурить у чарівний світ усіх незмінний ведучий сімейних концертів – Олег Пригода.

 

У цей же час (10 квітня о 15:00) у Храмі священномученика Климентія Шептицького (вул. Кривоноса 1) відбудеться другий «Культурний шпацер». На гостей очікує екскурсія храмом, концерт класичної музики у виконанні струнного квартету “Фенікс” Львівської національної філармонії, а потім – прогулянка-екскурсія парком Високий замок, Меморіалом Небесної Сотні і парком пам’яті Героїв з Олександрою Сладковою, керівницею управління екології ЛМР.

 

Завершить культурну програму тижня (10 квітня) подія о 18:00 на Сихові. У Церкві Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ (майдан святого Івана Павла ІІ Папи Римського, 1) у виконанні струнного октету Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» прозвучить твір австрійського композитора Йозефа Гайдна «Сім останніх слів Ісуса на хресті».

Подія приурочена 290-ій річниці від дня хрещення Франца Йозефа Гайдна (1732–1809). Свій твір Гайдн написав саме для виконання під час Великого Посту.

 

Слідкуйте за наступними філармонійними подіями у розділі «Афіша»: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...