У Берлінській філармонії відбудеться концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

02.09.2023
Опис

13 грудня у Берлінській філармонії відбудеться концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine». На його меті — представити звучання одного із найстаріших симфонічних колективів України (оркестру — 120 років!) та відкрити для публіки особливу програму: поєднання сучасної української музики з видатними творами європейського романтизму. Диригуватиме Теодор Кухар, головний диригент колективу, знаний українсько-американський музикант.

Насамперед слухачам пропонується оркестрова сюїта з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича. Його твір за мотивами давнього ритуалу пошуку чарівної квітки на свято Івана Купала має назву «Так цвіте папороть». Він відзначився складною долею: у 1978 році під час генеральної репетиції вистави її було заборонено радянською владою, а декорації та костюми до постановки знищені. Яскраво самобутній твір з новаторськими звучаннями та народними мотивами тепер живе і в оркестровій версії. 

Львівська національна філармонія - У Берлінській філармонії відбудеться концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

Концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса виконає відома українська солістка — Богдана Півненко. Протягом багатьох років Півненко активно пропагує новітню українську музику в Україні та закордоном, зокрема в таких залах як, Berliner Philharmonie, Weill Hall Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших. Цього разу вона зіграє музику, сповнену світлих почуттів, піднесеного й трепетного поривання. Однак не позбавлену моментів драматизму, що втаємничить слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Львівська національна філармонія - У Берлінській філармонії відбудеться концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

Останнім твором програми стане Симфонія № 9 мі мінор Антоніна Дворжака. Вона має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть агресору, оберігаючи та захищаючи найважливіше — Незалежність.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...