Богдан-Юрій Янівський 75

04.07.2016
Опис

4 липня львівському композитору, піаністу і педагогу Богдану-Юрію Янівському виповнилося б 75 років. З цієї нагоди його друзі й учні організовують концерт, який відбудеться у філармонії у день народження маестро.

Автор проекту – відомий львівський співак, фундатор мистецького об’єднання «Ревія», метою якого є дослідження і збереження культурної спадщини, Орест Цимбала. До слова, на переконання п. Ореста, «у парі з Мирославом Скориком Богдан Янівський створив цілий пласт естрадної культури 1960-1970-х рр.».

Понеділковий вечір у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича матиме назву In Memoriam («В пам’ять»), а домінантою його стане пісня Богдана-Юрія Ярославовича «Не забудь» на слова Богдана Стельмаха, яка нікого не залишає байдужим…

Нагадаємо, що народний артист України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Богдан-Юрій Янівський (4.07.1941 – 17.06.2005) все своє життя присвятив розвиткові музичного мистецтва Львова й України. Неперевершений мелодист, композитор-пісняр, композитор-театрал, він зробив колосальний внесок у розвиток українського музичного мистецтва.

У його творчому доробку – оркестрові та камерно-інструментальні твори, музика до драматичних вистав, мультиплікаційних та телевізійних фільмів, численні пісні-романси. Продовжив естрадні традиції, закладені Богданом Весоловським, Анатолієм Кос-Анатольським та іншими композиторами цього жанру.

У програмі In Memoriam – відомі і невідомі широкій публіці пісні Янівського на слова Івана Франка, Богдана Стельмаха, Ростислава Братуня, Миколи Петренка, Ліни Костенко, Петра Шкраб’юка, Миколи Ільницького, Романа Кудлика, Романа Лубківського… у виконанні автора проекту Ореста Цимбали, також – Мар’яна Шуневича, Лесі Боровець, Ольги Щербакової, Олесі Киричук… Участь у концерті візьмуть інструментальний ансамбль «Високий Замок», хор «Гомін», учні та викладачі музичної школи № 6.

http://day.kyiv.ua/uk/news/300616-u-lvovi-vidbudetsya-koncert-pamyati-bogdana-yuriya-yanivskogo

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...