Богдан-Юрій Янівський 75

04.07.2016
Опис

4 липня львівському композитору, піаністу і педагогу Богдану-Юрію Янівському виповнилося б 75 років. З цієї нагоди його друзі й учні організовують концерт, який відбудеться у філармонії у день народження маестро.

Автор проекту – відомий львівський співак, фундатор мистецького об’єднання «Ревія», метою якого є дослідження і збереження культурної спадщини, Орест Цимбала. До слова, на переконання п. Ореста, «у парі з Мирославом Скориком Богдан Янівський створив цілий пласт естрадної культури 1960-1970-х рр.».

Понеділковий вечір у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича матиме назву In Memoriam («В пам’ять»), а домінантою його стане пісня Богдана-Юрія Ярославовича «Не забудь» на слова Богдана Стельмаха, яка нікого не залишає байдужим…

Нагадаємо, що народний артист України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Богдан-Юрій Янівський (4.07.1941 – 17.06.2005) все своє життя присвятив розвиткові музичного мистецтва Львова й України. Неперевершений мелодист, композитор-пісняр, композитор-театрал, він зробив колосальний внесок у розвиток українського музичного мистецтва.

У його творчому доробку – оркестрові та камерно-інструментальні твори, музика до драматичних вистав, мультиплікаційних та телевізійних фільмів, численні пісні-романси. Продовжив естрадні традиції, закладені Богданом Весоловським, Анатолієм Кос-Анатольським та іншими композиторами цього жанру.

У програмі In Memoriam – відомі і невідомі широкій публіці пісні Янівського на слова Івана Франка, Богдана Стельмаха, Ростислава Братуня, Миколи Петренка, Ліни Костенко, Петра Шкраб’юка, Миколи Ільницького, Романа Кудлика, Романа Лубківського… у виконанні автора проекту Ореста Цимбали, також – Мар’яна Шуневича, Лесі Боровець, Ольги Щербакової, Олесі Киричук… Участь у концерті візьмуть інструментальний ансамбль «Високий Замок», хор «Гомін», учні та викладачі музичної школи № 6.

http://day.kyiv.ua/uk/news/300616-u-lvovi-vidbudetsya-koncert-pamyati-bogdana-yuriya-yanivskogo

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...