Ювілейний ХХ джазовий фестиваль у Вінниці розпочали з ексклюзиву Львівської філармонії

23.09.2016
Опис

Святкувати ювілей потрібно з розмахом – вирішили у Вінниці. Особливо, коли йдеться про ювілей джазового фестивалю. Тому «Vinnytsiajazzfest» підготував своєрідний екскурс в минуле та скликав іменитих гостей, серед яких був і Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. Львів’яни привезли у подарунок ексклюзив – спеціально написану для концерту-святкування сюїту «HappyBirthday», яка вперше прозвучала зі сцени Вінницької дирекції НТКУ «Вінтера».

«Саме симфонічні оркестри відкривають найкращі фестивалі світу – це престижно, коли грає симфо-джаз. У США і Європі так прийнято. Приємно, що у Вінниці про це знають. Програма також дуже гарно підібрана, це – перлини світової джазової музики, – зазначив диригент Богдан Дашак, розповідаючи про вінницьке свято.

За пультом диригента того вечора також стояв директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп та організатор фестивалю Ірина Френкель.

Львівський симфонічний оркестр привітав вінничан симфо-джавокою програмою, до якої увійшла улюблена класика – композиції Джорджа Гершвіна («Рапсодія у стилі блюз»), Ендрю Ллойд Вебера (сюіта з мюзиклу «Привид опери»), Леонарда Бернстайда (сюїта змузиклу «Вестсайдська історія), Джона Кендера – мюзикл «Чикаго». А коли оркестр почав виконувати твір Генрі Манчіні «Рожева пантера», біля сцени з’явилася… рожева пантера. Щоправда, то була танцівниця у плюшевому рожевому костюмі. Для глядачів у віковій категорії 3+ (були й такі молоді шанувальники джазу) «пантера» стала абсолютною фавориткою.

«Я отримав справжнє задоволення, це був калейдоскоп гарної музики на різний смак, на сцені було дуже комфортно», – зазначив Володимир Сивохіп.

Подякував вінницькій публіці і львівський піаніст Мирослав Драган. Він сказав, що завдяки такій атмосфері у залі хочеться грати.

До Вінниці музиканти прихали на особисте запрошення голови ОДА Валерія Коровія.

http://vezha.vn.ua/start-yuvilejnogo-vinnytsia-jazzfest-pryvit-vid-grojsmana-eksklyuzyv-vid-lvova-dzhazovi-spivanky-ta-nostalgiya/

http://vinnitsaok.com.ua/2016/09/24/217437

http://vlasno.info/kultura/6/festivali/item/13900-yuvilejnij-dzhazovij-festival-rozpochali-z-eksklyuzivu-dlya-vinnichan

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...