Міжнародний фестиваль «ДНІ ФРАНКОФОНІЇ» об’єднує шанувальників франкомовної культури та мистецтва в усьому світі

13.03.2017
Опис

ЗАПРОШЕННЯ на прес-конференцію
«ДНІ ФРАНКОФОНІЇ В УКРАЇНІ 2017»
13 березня, 11.00, мала сесійна зала Львівської Міської ради

Міжнародний фестиваль «ДНІ ФРАНКОФОНІЇ» об’єднує шанувальників франкомовної культури та мистецтва в усьому світі.

Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 10 по 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» – фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.

Історично термін «франкофонія» з’явився вперше у 1880 році, коли французький географ Онезім Реклю вжив його для визначення усіх людей і країн, що говорять французькою. Сьогодні слово франкофонія пишемо з маленької літери, коли говоримо про франкомовних людей, а з великої – коли маємо на увазі інституційні установи, які регулюють відносини між франкомовними країнами, а також події на кшталт Днів Франкофонії в Україні.

Від початку ХХ століття франкофони знають про існування загального мовного простору, що сприяє обміну та взаємному збагаченню. Це франкомовне середовище існує та розвивається завдяки великій кількості асоціацій і груп. Серед цих організацій є, як професійні асоціації, такі, що включають у себе об’єднання письменників, видавців, вчених, журналістів, юристів, представників неурядових організацій та, звичайно ж, французьких вчителів, а також усіх франкофонів (яких на сьогодні налічується понад 274 мільйони) та шанувальників франкомовної культури та мистецтва.

Починаючи з 1970 року, коли було створено культурно-технічне агентство зі співробітництва, що нині зветься Міжнародною організаціією франкофонії (МОФ), франкофони можуть спиратися на інституційний механізм, спрямований на поширення французької мови, демократичних цінностей та поглиблення співпраці між 84 країнами-членами і урядами або спостерігачами МОФ. Україна є членом-спостерігачем Міжнародної організації Франкофонії.

Що цікавого і корисного пропонують Дні Франкофонії в Україні цього року, розкажуть учасники традиційної прес-конференції під час її офіційної частини та впродовж спільного кавування.

Учасники:
Бернар Уліят, Директор ГО Альянс Франсез у Львові
Наталія Демчук, Президент ГО Альянс Франсез у Львові
Данило Ярема, Почесний Консул Франції у Львові
Володимир Сивохіп, Генеральний директор Львівської обласної філармонії

Представники Львівської національної Академії імені М. Лисенка
Посли трьох країн відвідають винятковий концерт!
Урочисте відкриття Днів Франкофонії
Натія і Тамар Берая
Шедеври для двох фортепіано та фортепіано в чотири руки
Субота, 18 березня, 18.00
Львівська обласна філармонія,
Вул.Чайковського, 7

З нагоди Днів Франкофонії в Україні, Посольство Республіки Франція пропонує надзвичайний концерт, який об’єднує двох вражаюче талановитих піаністок: сестер Натію і Тамар Берая. Вони зачарують львівську публіку музичними шедеврами, зіграними в чотири руки і на двох фортепіано: Моцарт, Равель, Ліст, Рахманінов, Лютославский.
Концерт відбудеться під патронатом пані Ізабелль Дюмон, Посла Республіки Франції в Україні та у присутності пана Гійома Шойрера, Посла Швейцарії і пана Міхеїла Уклеби, посла Грузії в Україні.

Квитки:
Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7
032 235 81 36 ou 032 235 81 22 spilka@mail.lviv.ua
Або на сайті: https://gastroli.ua/tickets/frankofoniya/buy

Інформація : Альянс Франсез міста Львова aflviv@gmail.com
http://www.philharmonia.lviv.ua/03-2017/news-20170220-1126/?lang=ua

Натія та Тамар Берая народилися у 1986 та 1987 роках у Тбілісі (Грузія) у родині музикантів. Перші уроки музики у віці 5 років дівчатам давала мама. Потім музична школа для обдарованих дітей, Державна консерваторія Тбілісі (2003-2009). Весь цей час Натія та Тамар грають у чотири руки на двох інструментах. Піаністки здобули численні нагороди як за сольні виступи, так і за дуети. Їх надзвичайний талант був дуже швидко визнаний публікою та колегами, вони беруть участь у міжнародних фестивалях у Швейцарії, Франції, Сербії, Росії, Італії, Сполучених Штатах та Німеччині.
tamarberaia.com

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...