Віртуози Львова і Ренесанс з Маріуполя у Києві

14.03.2017
Опис

Мистецтво здатне вибудувати міцні містки там, де нічому іншому це не під силу. Таке професійне єднання зміцнило дружню співпрацю двох оркестрів – львівського «Віртуози Львова» та маріупольського «Ренесанс».

За словами художнього керівника «Віртуозів Львова», народного артиста України Сергія Бурка, понад два роки львівські музиканти їздять з концертами на Схід і запрошують друзів до Львова, щоб підтримати їх у складні часи спільними проектами.

Також два оркестри опікуються молодими талантами. У конкурсі «Музичний листопад» восени 2016 у Маріуполі, попри бойові дії зовсім поруч, у зоні АТО, взяли участь понад 60 молодих музикантів.

19 березня цього року 11 лауреатів-переможців конкурсу виступили на сцені Львівської філармонії з Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» під диригуванням художнього керівника конкурсу, заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка.

27 березня оркестри спільно презентуватимуть авторську програму «Три Моцарти» у Києві, у Національній філармонії України. Минулоріч з цією програмою «Ренесанс» і «Віртуози Львова» виступили на фестивалі «Музика в старому Львові та Кракові».

Диригент Сергій Бурко розповів, що, це особливий проект, адже ім’я «Львівського Моцарта», Франца Ксавера, сина геніального Вольфганга Амадея Моцарта говорить про причетність нашої культури до європейських надбань та традицій. Загалом, до програми увійшла музика трьох поколінь Моцартів – Леопольда, Вольфганга Амадея і Франца Ксавера. Три Моцарти, два оркестри та три концерти – у Львові, Кракові й Києві – «Віртуози» і «Ренесанс» продовжують будувати мости.

На сцені Національної філармонії України звучатимуть романси «Львівського Моцарта» на слова європейських поетів-романтиків у виконанні заслуженої артистки України Маріанни Лаби, – Симфонія фа мажор Леопольда Моцарта і Концерт для кларнета Вольфганга Амадея Моцарта, де солістом буде львівський музикант Василь Борецький. Також прозвучить одна з ранніх симфоній Вольфганга Амадея Моцарта.

Музика Моцарта та високе професійне мистецтво продемонструє духовне єднання Сходу і Заходу України. Два оркестри, які об’єднаються в столиці зі спільним концертом – це неординарний захід для країни та приклад для інших мистецьких колективів, свідчення єдності наших ідей та надій, впевненості у спільному майбутньому.
http://marsovet.org.ua/news/show/id/17077

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...