До проекту «Страсті за Матвієм» презентуються іконопис Любові Яцків

25.03.2017
Опис

Цими вихідними у Львівській філармонії презентуватимуть роботу «Не ридай мене мати», створену львівською майстринею іконопису Любов’ю Яцків, випускницею Львівської національної академії мистецтв. У цій роботі мисткиня поєднує традиційний візантійський іконопис і мотиви західної «Пієти», в яких Богородиця оплакує тіло Ісуса, зняте з хреста. Роботам Любові Яцків притаманна новизна у поєднанні з класичною гармонією і величчю іконопису. Критики відзначають також оригінальність та духовну глибину робіт мисткині. Ікону надала Галерея сучасного сакрального мистецтва Iconart.

За словами генерального директора філармонії Володимира Сивохіпа, експозиція полотна Любові Яцків «Не ридай мене мати» розпочнеться у стінах філармонії спеціально до масштабного проекту «Страсті за Матвієм» 25 і 26 березня. Концерт Баха, до якого долучаться українські, польські та німецькі музиканти, стане прем’єрою для Львова, яка дозволить торкнутися не лише музичного, а й образотворчого мистецтва.

Генеральний директор філармонії зазначив: «Ми також зустрілися з Дарією Альошкіною і вона додала до експозиції дві прекрасні витинанки. Зараз складний час, тому навіть така маленька естетична прикраса філармонії мала б додати, як мінімум, духовного збагачення, і максимум, життєвого оптимізму». За словами генерального директора філармонії, мистецькі витвори Дарії Альошкіної експонуватимуть у філармонійному храмі мистецтва постійно.

Дарія Альошкіна розповіла, що її дві витинанки «Дерево життя» символізують життєвий шлях з надією на світле майбутнє. «В часі великого посту, у поєднанні з полотном Любові Яцків «Не ридай мене мати» витинанки стали символом очищення і надією на світле Воскресіння, бо паперові вітражі, як решето, просіюють крізь себе лише добро», – зазначила мисткиня.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...