Зв’язок Польщі та України

25.04.2017
Опис

Зв’язок Польщі та України у багатьох сферах дуже міцний. Переосмисленняісторії, відкриттяісторії – невпинний та необхіднийпроцес. 25 квітня Кам’янець-Подільський стане центром зустрічі. У костелі Св. Миколая відбудеться концерт «Присвята Сенкевичу та Падеревському» за участі польських та українських музикантів. До старовинного міста завітають солістки Анета Лукашевич (мецо-сопрано) та Маріанна Гумецька (фортепіано) з Варшави. Вони виступлять разом з Академічним молодіжним симфонічним оркестром INSO-Львів під диригуванням Володимира Сивохіпа.

Візит музикантів зі Львова та наших польських сусідіввідбудеться з нагоди непересічної події – у Кам’янці-Подільському відкриють меморіальну дошку, присвячену видатному польському письменникові Генріку Сенкевичу. У своєму романі «Пан Володийовський» Сенкевич свого часу увіковічнив оборону кам’янецькоїфортеці у XVIIстолітті. Зараз жителі міста хочуть увіковічнити ім’я польського митця, якого надихнуло старовинне місто на Хмельниччині.

Після відкриття меморіальної дошки відбудеться урочиста меса та концерт, де прозвучать твори з кінофільмів К. Дембського «Польська кавалерія», «Думка на два серця», твори Я. І. Падеревського, В. Кіляра, М. Скорика. До речі, доля композитора Ігнація Яна Падеревського також міцно пов’язана з Хмельниччиною – він провів там усе дитинство.

Заходи в Кам’янці-Подільському відбудуться під патронатом Віце-маршалека Сенату Республіки Польща Марії Коц. Організували свято Польсько-українська фундація імені І. Я. Падеревського, Львівська обласна філармонія та товариство «Спільнота польська».

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...