Зв’язок Польщі та України

25.04.2017
Опис

Зв’язок Польщі та України у багатьох сферах дуже міцний. Переосмисленняісторії, відкриттяісторії – невпинний та необхіднийпроцес. 25 квітня Кам’янець-Подільський стане центром зустрічі. У костелі Св. Миколая відбудеться концерт «Присвята Сенкевичу та Падеревському» за участі польських та українських музикантів. До старовинного міста завітають солістки Анета Лукашевич (мецо-сопрано) та Маріанна Гумецька (фортепіано) з Варшави. Вони виступлять разом з Академічним молодіжним симфонічним оркестром INSO-Львів під диригуванням Володимира Сивохіпа.

Візит музикантів зі Львова та наших польських сусідіввідбудеться з нагоди непересічної події – у Кам’янці-Подільському відкриють меморіальну дошку, присвячену видатному польському письменникові Генріку Сенкевичу. У своєму романі «Пан Володийовський» Сенкевич свого часу увіковічнив оборону кам’янецькоїфортеці у XVIIстолітті. Зараз жителі міста хочуть увіковічнити ім’я польського митця, якого надихнуло старовинне місто на Хмельниччині.

Після відкриття меморіальної дошки відбудеться урочиста меса та концерт, де прозвучать твори з кінофільмів К. Дембського «Польська кавалерія», «Думка на два серця», твори Я. І. Падеревського, В. Кіляра, М. Скорика. До речі, доля композитора Ігнація Яна Падеревського також міцно пов’язана з Хмельниччиною – він провів там усе дитинство.

Заходи в Кам’янці-Подільському відбудуться під патронатом Віце-маршалека Сенату Республіки Польща Марії Коц. Організували свято Польсько-українська фундація імені І. Я. Падеревського, Львівська обласна філармонія та товариство «Спільнота польська».

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...