Зв’язок Польщі та України

25.04.2017
Опис

Зв’язок Польщі та України у багатьох сферах дуже міцний. Переосмисленняісторії, відкриттяісторії – невпинний та необхіднийпроцес. 25 квітня Кам’янець-Подільський стане центром зустрічі. У костелі Св. Миколая відбудеться концерт «Присвята Сенкевичу та Падеревському» за участі польських та українських музикантів. До старовинного міста завітають солістки Анета Лукашевич (мецо-сопрано) та Маріанна Гумецька (фортепіано) з Варшави. Вони виступлять разом з Академічним молодіжним симфонічним оркестром INSO-Львів під диригуванням Володимира Сивохіпа.

Візит музикантів зі Львова та наших польських сусідіввідбудеться з нагоди непересічної події – у Кам’янці-Подільському відкриють меморіальну дошку, присвячену видатному польському письменникові Генріку Сенкевичу. У своєму романі «Пан Володийовський» Сенкевич свого часу увіковічнив оборону кам’янецькоїфортеці у XVIIстолітті. Зараз жителі міста хочуть увіковічнити ім’я польського митця, якого надихнуло старовинне місто на Хмельниччині.

Після відкриття меморіальної дошки відбудеться урочиста меса та концерт, де прозвучать твори з кінофільмів К. Дембського «Польська кавалерія», «Думка на два серця», твори Я. І. Падеревського, В. Кіляра, М. Скорика. До речі, доля композитора Ігнація Яна Падеревського також міцно пов’язана з Хмельниччиною – він провів там усе дитинство.

Заходи в Кам’янці-Подільському відбудуться під патронатом Віце-маршалека Сенату Республіки Польща Марії Коц. Організували свято Польсько-українська фундація імені І. Я. Падеревського, Львівська обласна філармонія та товариство «Спільнота польська».

Поділитись


Популярне

22.10.2018 Анонси

Музика, яка об’єднала добрі серця

18 жовтня в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові відбувся концерт класичної музики, ініціатором яко...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...