Гігант польської культури Войцех Кіляр

01.05.2017
Опис

«Він був одним зі стовпів, гігантів польської культури в найширшому сенсі цього слова, тому що він був не тільки як видатний композитор, який доповнював цю чудову трійцю: Пендерецький, Лютославський, Гурецький, і, власне, Войтек як четвертий, в абсолютно природній спосіб належить до цього кола…» – писав про композитора Войфеха Кіляра Вальдемар Домбровський – директор Великого театру – Національної опери.

Великий патріот, Почесний громадянин міста Катовіце, Шльонського воєводства, Жешува і Ополя, доктор honoris causa університетів Ополя і Шльонська, любитель Татр і швидких автомобілів, фан «Рух Хожув», великий композитор, музикант і майстер висловив думку про те, що нічого важливого в житті його не оминуло. Він стверджував, що: «Людина повинна пізнати і любов, і страждання. Любов – це найбільший дар, і коли кохаєш, то також страждаєш. Ці переживання роблять нас людьми. Все, що було колись для мене драматичне, неприємне, болісне, виявилося відповідним з Божим правом і мене сформувало. Завдяки цьому я став людиною».

Послухати неперевершені твори Войцеха Кіляра запрошуємо сьогодні, 2 травня у рамках українсько-польського фестивалю Sacrum Non Profanum:

Польська музика наших часів в Україні:К. Шимановський і В. Кіляр: www.philharmonia.lviv.ua/05-2017/news-20170404-2038/?lang=ua
Польська музика наших часів в Україні:К.Шимановський та В. Кіляр: www.philharmonia.lviv.ua/05-2017/news-20170404-2055/?lang=ua

Поділитись


Популярне

19.09.2018 Анонси

Тепер – національна!

Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію Львівської ОДА щодо надання Львівській облас...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...