Рід Кароля Шимановського

02.05.2017
Опис

Із шляхетного роду Корвін-Шимановських, гербу Слеповрон, нащадком якого був Кароль Шимановський, вийшли багато видатних громадян Польщі. В 1634 р. король Владислав IV скерував родича композитора – Мацея Шимановського з дорученням до папи Урбана VIII. Із відомих представників роду були також Юзеф – поет рококо, королівський камергер, приятель Ігнатія Красицького, відвідувачі відомих обідів по четвергах, а також Домінік – прапрадід Кароля, посол чотирилітнього сейму з керівництва Патріотичної партії, засновник української лінії роду Шимановських.

В історію Польщі ввійшов і Юзеф – капітан армії герцогства Варшавського, офіцер наполеонівської армії, учасник листопадового повстання XIX Піхотного полку. Повстанські традиції продовжив його двоюрідний онук, Станіслав Бонавентура Мар’ян Шимановський, учасник січневого повстання, спадкоємець родинного маєтку Тимошівка, людина надзвичайно різноманітних інтересів.

Відомий композитор Кароль Шимановський «народився і виріс в середовищі з високим почуттям національної ідентичності, де панувала прихильність до традицій і давніх громадянських прав, іншими словами, тут пам’ятали про свободу”.

Послухати неперевершені твори Войцеха Кіляра запрошуємо на двох концертах 1 та 2 травня у рамках українсько-польського фестивалю Sacrum Non Profanum:

Польська музика наших часів в Україні:К. Шимановський і В. Кіляр: www.philharmonia.lviv.ua/05-2017/news-20170404-2038/?lang=ua
Польська музика наших часів в Україні:К.Шимановський та В. Кіляр: www.philharmonia.lviv.ua/05-2017/news-20170404-2055/?lang=ua

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...