Рід Кароля Шимановського

02.05.2017
Опис

Із шляхетного роду Корвін-Шимановських, гербу Слеповрон, нащадком якого був Кароль Шимановський, вийшли багато видатних громадян Польщі. В 1634 р. король Владислав IV скерував родича композитора – Мацея Шимановського з дорученням до папи Урбана VIII. Із відомих представників роду були також Юзеф – поет рококо, королівський камергер, приятель Ігнатія Красицького, відвідувачі відомих обідів по четвергах, а також Домінік – прапрадід Кароля, посол чотирилітнього сейму з керівництва Патріотичної партії, засновник української лінії роду Шимановських.

В історію Польщі ввійшов і Юзеф – капітан армії герцогства Варшавського, офіцер наполеонівської армії, учасник листопадового повстання XIX Піхотного полку. Повстанські традиції продовжив його двоюрідний онук, Станіслав Бонавентура Мар’ян Шимановський, учасник січневого повстання, спадкоємець родинного маєтку Тимошівка, людина надзвичайно різноманітних інтересів.

Відомий композитор Кароль Шимановський «народився і виріс в середовищі з високим почуттям національної ідентичності, де панувала прихильність до традицій і давніх громадянських прав, іншими словами, тут пам’ятали про свободу”.

Послухати неперевершені твори Войцеха Кіляра запрошуємо на двох концертах 1 та 2 травня у рамках українсько-польського фестивалю Sacrum Non Profanum:

Польська музика наших часів в Україні:К. Шимановський і В. Кіляр: www.philharmonia.lviv.ua/05-2017/news-20170404-2038/?lang=ua
Польська музика наших часів в Україні:К.Шимановський та В. Кіляр: www.philharmonia.lviv.ua/05-2017/news-20170404-2055/?lang=ua

Поділитись


Популярне

19.09.2018 Анонси

Тепер – національна!

Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію Львівської ОДА щодо надання Львівській облас...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...