Міжнародний день музеїв у Підгорецькому замку

13.05.2017
Опис

18 травня, у Міжнародний день музеїв львівські виконавці запрошують відзначити це свято неординарною постановкою. «Історія солдата» Ігоря Стравінського вперше оживе не на сцені, а у стінах старовинного замку на Львівщині. Підгорецький замок – одна з найцінніших пам’яток Центрально-Східної Європи XVII-XVIII століть, скарб епохи пізнього Ренесансу і бароко. 2008 року Всесвітній фонд пам’яток вніс замок до Переліку 100 пам’яток світу, що потребують негайної реставрації.

Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк зазначив, що Підгорецька перлина важко пережила Першу світову війну. За його словами, замок неодноразово опинявся на лінії фронту, зазнавав руйнувань, пережив російську окупацію, коли всы тамтешні надбання пограбували. Згодом війська Першої кінної армії рвалися палити паркети прекрасної на той час пам’ятки. «Нам здається, що «Історія солдата» дуже підходить до мурів Підгорецького замку, – зазначив Тарас Возняк. – Це історія про молодих хлопців, які ризикували своїм життям під час та після Першої світової війни. Її історія так само понищила Підгорецький замок, як і долі мільйонів солдат».

Тарас Возняк розповів, що до Міжнародного дня музеїв у Підгірцях спробували трохи прибрати та обладнати подвір’я і анфілади замку, де відбуватиметься постановка. До цього долучилися і ентузіасти з власного бажання. За словами директора галереї мистецтв, «Історія солдата» у древніх стінах – це оживлення руїни, якою поки що є замок. «Ми ще не можемо відреставрувати його – на це потрібно щонайменше 30 млн. євро. Проте бодай в такій формі стараємося відновлювати та привертати увагу». Постановка відбудеться в рамках XXXVII Міжнародного музичного фестивалю «Віртуози» як концерт «Передвідкриття».

Директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп додав: «Не треба називати палац Потоцьких у Підгірцях «Версалем». Не треба будувати собі ілюзій. Треба думати «А що я можу зробити для замку?». Можливо, захід 18 травня приверне увагу і за років п’ятнадцять Підгорецький скарб справді стане Галицький Версалем».

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...