Найяскравіше святкування Міжнародного дня музеїв

20.03.2018
Опис

18 травня виконання постановки Ігоря Стравінського «Історія солдата» стане частиною найяскравішого святкування Міжнародного дня музеїв. Адже блискучий антимілітарний твір презентують у стінах старовинного Підгорецького замку.

Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк розповів, що Ігор Стравінський в інтернеті часто зазначений як російський композитор. Проте, за словами директора галереї мистецтв, видатний композитор народився в селі Устилуг, на кордоні між Волинню та Польщею. «Він належить до шляхетського українського роду, гербу Сулима. Це наша аристократія та інтелектуальна еліта. І повернення імені Стравінського в український контекст є більш ніж доречним», – пояснив Тарас Возняк.

Генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп додав: «Ігоря Стравінського, мабуть, врятувало те, що він був аристократом духу все життя. За часів Союзу виконання його творів було фактично забороненим – через те, що він був аристократом, «буржуа», як тоді казали».

За словами директора філармонії, перше виконання «Історії солдата» на теренах Союзу відбулося у 1968 році саме у Львові. Це зробили не професіонали, а студенти консерваторії. «Коли є щось добре, що забороняється, воно завжди має шанс прорости, – зазначив Володимир Сивохіп. – Ось так і «Історія солдата» «проросла» у Львові – спочатку в консерваторії, потім у залі філармонії, потім у Київській консерваторії. І це був резонанс на всю Європу».

«Це історія про вибір людини між добро і злом, – розповів Володимир Сивохіп. – Солдат Стравінського зламався: він продав свою душу, потім хотів виграти її назад за величезні гроші. Але програв все. Це мав би бути сигнал і в наші дні – не можна заграватися. Ми звикли до казок, які мають добрий фінал, але в житті фінал буває зовсім різний. Ми відповідальні за наші дії, за наше життя тут, в цей час. Ми черговий раз піднімаємося з руїни. Мистецтво піднімає державу».

Володимир Сивохіп розповів, що минулого року на львівському фестивалі «Констрасти» вже ставили Стравінського – вперше в українському перекладі. «Ми стараємося бути промоутерами цього проекту. Зокрема, думаємо про Золочів, Олесько… З департаментом культури області думаємо, як повезти постановку в зону, наближену до АТО, – зазначив директор філармонії. – Проект буде жити, бо він того вартий. Музику Стравінського нелегко виконувати. Вона складна, віртуозна і сучасна, хоч і написана сто років тому. Написана на початку епохи модернізму, трохи незвикла для нас. До постановки залучений і балет. 18 травня«Історію солдата» виконуватиме музичний ансамбль згідно партитури Стравінського: сім інструменталістів, де домінуватиме соло скрипки. Його виконає талановита львівська скрипалька Лідія Футорська. До речі, душа, яка продав солдат, у творі передається саме скрипкою. Також є читець, який озвучує тексти. Сергій Наєнко силами невеликої балетної групи створив постановку на цю музику».

За словами Володимира Сивохіпа, ніяких декорацій не заплановано – буде працювати тільки світло,яке з одного боку приховуватиме замкові руїни, а з іншого навпаки їх підкреслюватиме.Вистава розпочнеться о 21 та триватиме годину. Перед початком на гостей чекає також театралізоване та гастрономічне дійство.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...