Найяскравіше святкування Міжнародного дня музеїв

20.06.2019
Опис

18 травня виконання постановки Ігоря Стравінського «Історія солдата» стане частиною найяскравішого святкування Міжнародного дня музеїв. Адже блискучий антимілітарний твір презентують у стінах старовинного Підгорецького замку.

Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк розповів, що Ігор Стравінський в інтернеті часто зазначений як російський композитор. Проте, за словами директора галереї мистецтв, видатний композитор народився в селі Устилуг, на кордоні між Волинню та Польщею. «Він належить до шляхетського українського роду, гербу Сулима. Це наша аристократія та інтелектуальна еліта. І повернення імені Стравінського в український контекст є більш ніж доречним», – пояснив Тарас Возняк.

Генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп додав: «Ігоря Стравінського, мабуть, врятувало те, що він був аристократом духу все життя. За часів Союзу виконання його творів було фактично забороненим – через те, що він був аристократом, «буржуа», як тоді казали».

За словами директора філармонії, перше виконання «Історії солдата» на теренах Союзу відбулося у 1968 році саме у Львові. Це зробили не професіонали, а студенти консерваторії. «Коли є щось добре, що забороняється, воно завжди має шанс прорости, – зазначив Володимир Сивохіп. – Ось так і «Історія солдата» «проросла» у Львові – спочатку в консерваторії, потім у залі філармонії, потім у Київській консерваторії. І це був резонанс на всю Європу».

«Це історія про вибір людини між добро і злом, – розповів Володимир Сивохіп. – Солдат Стравінського зламався: він продав свою душу, потім хотів виграти її назад за величезні гроші. Але програв все. Це мав би бути сигнал і в наші дні – не можна заграватися. Ми звикли до казок, які мають добрий фінал, але в житті фінал буває зовсім різний. Ми відповідальні за наші дії, за наше життя тут, в цей час. Ми черговий раз піднімаємося з руїни. Мистецтво піднімає державу».

Володимир Сивохіп розповів, що минулого року на львівському фестивалі «Констрасти» вже ставили Стравінського – вперше в українському перекладі. «Ми стараємося бути промоутерами цього проекту. Зокрема, думаємо про Золочів, Олесько… З департаментом культури області думаємо, як повезти постановку в зону, наближену до АТО, – зазначив директор філармонії. – Проект буде жити, бо він того вартий. Музику Стравінського нелегко виконувати. Вона складна, віртуозна і сучасна, хоч і написана сто років тому. Написана на початку епохи модернізму, трохи незвикла для нас. До постановки залучений і балет. 18 травня«Історію солдата» виконуватиме музичний ансамбль згідно партитури Стравінського: сім інструменталістів, де домінуватиме соло скрипки. Його виконає талановита львівська скрипалька Лідія Футорська. До речі, душа, яка продав солдат, у творі передається саме скрипкою. Також є читець, який озвучує тексти. Сергій Наєнко силами невеликої балетної групи створив постановку на цю музику».

За словами Володимира Сивохіпа, ніяких декорацій не заплановано – буде працювати тільки світло,яке з одного боку приховуватиме замкові руїни, а з іншого навпаки їх підкреслюватиме.Вистава розпочнеться о 21 та триватиме годину. Перед початком на гостей чекає також театралізоване та гастрономічне дійство.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...