Виставка-інфографіка про композиторів ХХ століття у рамках фестивалю «Віртуози»

19.05.2017
Опис

Координатор виставки Юрій Булка розповів: «Я дуже радий цій можливості. Для мене завжди було важливим оживляти нашу культурну пам’ять. Я розумію, що в радянські був накладений певний «корсет» на культуру. І талановиті люди, про яких ми розповідаємо на цій виставці, повинні були якось виживати духовно в цих умовах. Нам хотілося спонукати поставити собі запитання. Не лише прив’язуватися до монументів та зафіксованих уявлень, а спробувати інтерпретувати, шукати, оживляти. На мою думку, пам’ять має сенс тільки тоді, коли ми з нею взаємодіємо. Форма інфографіки нетипова. Вона є спробою вийти за зону комфорту».

Дизайнер виставки Мирослав Трофимук зазначив: «Коли ми обговорювали проект цією інфографіки, то вирішили, що в нас повинні бути дві часові лінії. Одна показує загальну історію музики того періоду. І є також окремі часові лінії життя кожного з композиторів. Червоні мотузки-лінії – показують зв’язок між всіма цими митцями та подіями. Можна було піти ще далі та подати більше інформації. Маємо надію, що проект буде розвиватися та поглиблюватися. У цих лініях – наша історія і наше майбутнє».

Юрій Булка додав: «Музика – це форма мистецтва, яка розвивається у часі. Ми можемо на папері її записати нотами, а не почути. Для того ми придумали інше технічне рішення та розмістили QR-коди на всіх постерах. Вонивказують на сторінки кожного з композиторів, де можнапослухати записи».

За словами координатора виставки, цю онлайн-частинуплануютьдоповнювати та розвивати. «Вона є свідчення того, що є певніпрогалини в культурному процесі, – зауваживЮрій Булка. – Часом нам бракуєякіснихстудійнихзаписівнайвизнічніших творів українських композиторів. А часом є геніальне виконання, але записи низької якості. Це речі, які треба надолужувати. Деякі записи мають архівний відтінок, але ми сподіваємося заповнити ці ніші з часом».

Директор філармонії Володимир Сивохіп додав, що виставки буде постійно наповнюватися в електронному варіанті. А експозиція в фойє філармонії – вартісна річ, яку необхідно зберегти».

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...