Виставка-інфографіка про композиторів ХХ століття у рамках фестивалю «Віртуози»

19.05.2017
Опис

Координатор виставки Юрій Булка розповів: «Я дуже радий цій можливості. Для мене завжди було важливим оживляти нашу культурну пам’ять. Я розумію, що в радянські був накладений певний «корсет» на культуру. І талановиті люди, про яких ми розповідаємо на цій виставці, повинні були якось виживати духовно в цих умовах. Нам хотілося спонукати поставити собі запитання. Не лише прив’язуватися до монументів та зафіксованих уявлень, а спробувати інтерпретувати, шукати, оживляти. На мою думку, пам’ять має сенс тільки тоді, коли ми з нею взаємодіємо. Форма інфографіки нетипова. Вона є спробою вийти за зону комфорту».

Дизайнер виставки Мирослав Трофимук зазначив: «Коли ми обговорювали проект цією інфографіки, то вирішили, що в нас повинні бути дві часові лінії. Одна показує загальну історію музики того періоду. І є також окремі часові лінії життя кожного з композиторів. Червоні мотузки-лінії – показують зв’язок між всіма цими митцями та подіями. Можна було піти ще далі та подати більше інформації. Маємо надію, що проект буде розвиватися та поглиблюватися. У цих лініях – наша історія і наше майбутнє».

Юрій Булка додав: «Музика – це форма мистецтва, яка розвивається у часі. Ми можемо на папері її записати нотами, а не почути. Для того ми придумали інше технічне рішення та розмістили QR-коди на всіх постерах. Вонивказують на сторінки кожного з композиторів, де можнапослухати записи».

За словами координатора виставки, цю онлайн-частинуплануютьдоповнювати та розвивати. «Вона є свідчення того, що є певніпрогалини в культурному процесі, – зауваживЮрій Булка. – Часом нам бракуєякіснихстудійнихзаписівнайвизнічніших творів українських композиторів. А часом є геніальне виконання, але записи низької якості. Це речі, які треба надолужувати. Деякі записи мають архівний відтінок, але ми сподіваємося заповнити ці ніші з часом».

Директор філармонії Володимир Сивохіп додав, що виставки буде постійно наповнюватися в електронному варіанті. А експозиція в фойє філармонії – вартісна річ, яку необхідно зберегти».

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...