Виставка-інфографіка про композиторів ХХ століття у рамках фестивалю «Віртуози»

19.05.2017
Опис

Координатор виставки Юрій Булка розповів: «Я дуже радий цій можливості. Для мене завжди було важливим оживляти нашу культурну пам’ять. Я розумію, що в радянські був накладений певний «корсет» на культуру. І талановиті люди, про яких ми розповідаємо на цій виставці, повинні були якось виживати духовно в цих умовах. Нам хотілося спонукати поставити собі запитання. Не лише прив’язуватися до монументів та зафіксованих уявлень, а спробувати інтерпретувати, шукати, оживляти. На мою думку, пам’ять має сенс тільки тоді, коли ми з нею взаємодіємо. Форма інфографіки нетипова. Вона є спробою вийти за зону комфорту».

Дизайнер виставки Мирослав Трофимук зазначив: «Коли ми обговорювали проект цією інфографіки, то вирішили, що в нас повинні бути дві часові лінії. Одна показує загальну історію музики того періоду. І є також окремі часові лінії життя кожного з композиторів. Червоні мотузки-лінії – показують зв’язок між всіма цими митцями та подіями. Можна було піти ще далі та подати більше інформації. Маємо надію, що проект буде розвиватися та поглиблюватися. У цих лініях – наша історія і наше майбутнє».

Юрій Булка додав: «Музика – це форма мистецтва, яка розвивається у часі. Ми можемо на папері її записати нотами, а не почути. Для того ми придумали інше технічне рішення та розмістили QR-коди на всіх постерах. Вонивказують на сторінки кожного з композиторів, де можнапослухати записи».

За словами координатора виставки, цю онлайн-частинуплануютьдоповнювати та розвивати. «Вона є свідчення того, що є певніпрогалини в культурному процесі, – зауваживЮрій Булка. – Часом нам бракуєякіснихстудійнихзаписівнайвизнічніших творів українських композиторів. А часом є геніальне виконання, але записи низької якості. Це речі, які треба надолужувати. Деякі записи мають архівний відтінок, але ми сподіваємося заповнити ці ніші з часом».

Директор філармонії Володимир Сивохіп додав, що виставки буде постійно наповнюватися в електронному варіанті. А експозиція в фойє філармонії – вартісна річ, яку необхідно зберегти».

Поділитись


Популярне

19.09.2018 Анонси

Тепер – національна!

Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію Львівської ОДА щодо надання Львівській облас...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...