Азербайджанська музика на фестивалі «Віртуози»

19.05.2017
Опис

18 травня у Львові стартує XXXVI Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Три тижні насиченої концертами програми зберуть у Львові гостей з усього світу. За словами директора Львівської філармонії Володимира Сивохіпа, «Віртуози» не зраджують своїй традиції, але рухаються далі.

«В четвер, 18 травня, ми ставимо в Підгірцях «Історію солдата» Ігоря Стравінського – концерт «Передвідкриття». А в п’ятницю – наш головний диригент Тарас Криса разом з колегами відкриватиме фестиваль», – розповів Володимир Сивохіп.

Тарас Криса розповів, що програма цьогорічного відкриття об’єднає азербайджанську та українську музику. «Нам важливо підтримувати контакти з республіками колишнього СРСР, оскільки ми всі боремося за одну свободу, – зазначив головний диригент. – Вечір відкриватиме «Азербайджанське капріччіо»Амірова, потім прозвучить фортепіанний концерт Гершвіна, у якому солюватиме Фахрад Бадалбейли, дуже відомий піаніст з Баку. У другій половині концерту – «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика. А на завершення – симфонічна поема Кара Караєва. Нам вдалося поєднати український епос та сучасну музику і азербайджанський епос. Всі ці композитори у своїй творчості опиралися на фольк та об’єднували його з симфонізмом».

Першу половину концерту-відкриття диригуватиме Тарас Криса, другу – гість з Азербайжану, Ялчін Адигьозалов, головний музичний директор опери Баку.

За словами директора філармонії Володимира Сивохіпа, цього року під час «Віртуозів» святкуватимуть багато уродин. Зокрема, в одному концерті зійшовся ювілей Олега Криси і ювілей Євгена Станковича, який випаде восени на фестиваль «Констрасти». «З цієї нагоди Станкович присвятив Олегові Крисі свій П’ятий скрипковий концерт «Питання без відповідей…». Ще одна ювілярка – знана львівська скрипалька Лідія Шутко, теж святкуватиме на сцені філармонії. Майбутня ювілярка Богдана Фроляк слухатиме прем’єру свого твору, який вона написала для швейцарського диригента СіманоКамартіна і оркестру INSO-Львів. А майбутній ювіляр Мирослав Скорик презентуватиме концерт для гобою з оркестром. Він вперше виходить на жанр концерту для духового інстурменту», – розповів директор філармонії.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...