Азербайджанська музика на фестивалі «Віртуози»

19.05.2017
Опис

18 травня у Львові стартує XXXVI Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Три тижні насиченої концертами програми зберуть у Львові гостей з усього світу. За словами директора Львівської філармонії Володимира Сивохіпа, «Віртуози» не зраджують своїй традиції, але рухаються далі.

«В четвер, 18 травня, ми ставимо в Підгірцях «Історію солдата» Ігоря Стравінського – концерт «Передвідкриття». А в п’ятницю – наш головний диригент Тарас Криса разом з колегами відкриватиме фестиваль», – розповів Володимир Сивохіп.

Тарас Криса розповів, що програма цьогорічного відкриття об’єднає азербайджанську та українську музику. «Нам важливо підтримувати контакти з республіками колишнього СРСР, оскільки ми всі боремося за одну свободу, – зазначив головний диригент. – Вечір відкриватиме «Азербайджанське капріччіо»Амірова, потім прозвучить фортепіанний концерт Гершвіна, у якому солюватиме Фахрад Бадалбейли, дуже відомий піаніст з Баку. У другій половині концерту – «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика. А на завершення – симфонічна поема Кара Караєва. Нам вдалося поєднати український епос та сучасну музику і азербайджанський епос. Всі ці композитори у своїй творчості опиралися на фольк та об’єднували його з симфонізмом».

Першу половину концерту-відкриття диригуватиме Тарас Криса, другу – гість з Азербайжану, Ялчін Адигьозалов, головний музичний директор опери Баку.

За словами директора філармонії Володимира Сивохіпа, цього року під час «Віртуозів» святкуватимуть багато уродин. Зокрема, в одному концерті зійшовся ювілей Олега Криси і ювілей Євгена Станковича, який випаде восени на фестиваль «Констрасти». «З цієї нагоди Станкович присвятив Олегові Крисі свій П’ятий скрипковий концерт «Питання без відповідей…». Ще одна ювілярка – знана львівська скрипалька Лідія Шутко, теж святкуватиме на сцені філармонії. Майбутня ювілярка Богдана Фроляк слухатиме прем’єру свого твору, який вона написала для швейцарського диригента СіманоКамартіна і оркестру INSO-Львів. А майбутній ювіляр Мирослав Скорик презентуватиме концерт для гобою з оркестром. Він вперше виходить на жанр концерту для духового інстурменту», – розповів директор філармонії.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...