Проект «Мрійлива ніч»

06.06.2017
Опис

6 червня Львівська обласна філармонія прийматиме ІІ Міжнародний фестиваль української ретро-музики ім. Богдана Весоловського, який розпочнеться концертом «Мрійлива ніч» до 100-річчя композитора Степана Гумініловича.

Один з засновників проекту Орест Цимбала розповів, що «перший фестиваль відбувся два роки тому і став резонансною подією. Цього року ми відзначаємо 100 років від дня народження Степана Гумініловича. – Він був творчим побратимом Богдана Весоловського. Також навчався у Львівській консерваторії, де познайомився з Анатолієм Кос-Анатольським, Леонідом Яблонським та іншими композиторами того часу. Згодом доля закинула його до Канади, де Гумінілович продовжував творити українське ретро».

За словами засновника фестивалю, ретро-музика охоплює естрадні твори, написані у ритмах танго, вальсу, фокстроту, румб – танцювальних ритмів, поширених в Європі в 30-40-х роках. «Наше ретро рухалося в одному напрямку з європейською музикою. Але воно могло творитися лише в Галичині, – підсумовує Орест Цимбала. – Після приходу Радянської влади так звана «буржуазна» музика не могла розвиватися активно, як це було у інших країнах. Тому наше завдання – повернути спадщину діаспори в Україну, щоб ці пісні стали відомими. Це величезний пласт композицій».

За словами організатора проекту, цьогорічний фестиваль проходитиме у два етапи. Перший з них – концерт «Мрійлива ніч», а другий – конкурс молодих виконавців і гала-концерт переможців, який відбудеться в Полтаві 26-27 серпня. Засновники фестивалю хочуть, щоб він охопив не лише Галичину, а всю Україну. Щоб галицькі шлягери співали і в Харкові, і в Одесі, і в Полтаві.

Орест Цимбала розповів: «Концерт «Мрійлива ніч» цікавий тим, що у нас співатиме італієць Альфонсо Олівер, який не знає української мови. Це унікальний виконавець, який працює з понад 200 радіостанціями. Він настільки захоплений українською культурою та мелодикою, що написав італійський текст до однієї з українських пісень».

За словами організатора проекту, 6 червня у Львові виступатиме ILLARIA, яка виконає латиноамериканські пісні. Оскільки Гумінілович довгий час жив в Латинській Америці і захопився їхньою музикою, то він – чи не єдиний композитор серед вихідців з України, який писав на ці екзотичні ритми. Також у схожому стилі співатиме Марія Копитчак, яка здобула першу премію у конкурсі ім. Богдана Весоловського два роки тому. На філармонійній сцені виступлять LADIES’ TRIO, гурт Anima, ансамбль «Високий Замок», KVITANA – загалом в концерті понад 30 номерів. Заплановані і хорові виступи, і танго, і номери під одну гітару – наприклад, батярські пісні. За словами організаторів, фестиваль буде цікавим як для старших людей, так і для молоді. Відвідати «Мрійливу ніч» планує віце-президент світового конгресу українців Петро Штик та син композитора Юрій Гумінілович, який раніше не був в Україні.

Орест Цимбала зазначив, що у серпневому конкурсі зможуть брати участь виконавці віком 16-35 років. «Акцент фестивалю на тому, що це ретро було не нафталіновим, а трендовим. Якщо молоді люди співають ретро, то воно звучить сучасно. Окрім того, ритми танго зараз дуже популярні у світі, – зазначив організатор проекту і додав: – Ми плануємо робити концерти фестивалю у Львові, бо це колиска українського ретро. А конкурсна програма щоразу буде у інших містах України».

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...