Проект «Мрійлива ніч»

06.06.2017
Опис

6 червня Львівська обласна філармонія прийматиме ІІ Міжнародний фестиваль української ретро-музики ім. Богдана Весоловського, який розпочнеться концертом «Мрійлива ніч» до 100-річчя композитора Степана Гумініловича.

Один з засновників проекту Орест Цимбала розповів, що «перший фестиваль відбувся два роки тому і став резонансною подією. Цього року ми відзначаємо 100 років від дня народження Степана Гумініловича. – Він був творчим побратимом Богдана Весоловського. Також навчався у Львівській консерваторії, де познайомився з Анатолієм Кос-Анатольським, Леонідом Яблонським та іншими композиторами того часу. Згодом доля закинула його до Канади, де Гумінілович продовжував творити українське ретро».

За словами засновника фестивалю, ретро-музика охоплює естрадні твори, написані у ритмах танго, вальсу, фокстроту, румб – танцювальних ритмів, поширених в Європі в 30-40-х роках. «Наше ретро рухалося в одному напрямку з європейською музикою. Але воно могло творитися лише в Галичині, – підсумовує Орест Цимбала. – Після приходу Радянської влади так звана «буржуазна» музика не могла розвиватися активно, як це було у інших країнах. Тому наше завдання – повернути спадщину діаспори в Україну, щоб ці пісні стали відомими. Це величезний пласт композицій».

За словами організатора проекту, цьогорічний фестиваль проходитиме у два етапи. Перший з них – концерт «Мрійлива ніч», а другий – конкурс молодих виконавців і гала-концерт переможців, який відбудеться в Полтаві 26-27 серпня. Засновники фестивалю хочуть, щоб він охопив не лише Галичину, а всю Україну. Щоб галицькі шлягери співали і в Харкові, і в Одесі, і в Полтаві.

Орест Цимбала розповів: «Концерт «Мрійлива ніч» цікавий тим, що у нас співатиме італієць Альфонсо Олівер, який не знає української мови. Це унікальний виконавець, який працює з понад 200 радіостанціями. Він настільки захоплений українською культурою та мелодикою, що написав італійський текст до однієї з українських пісень».

За словами організатора проекту, 6 червня у Львові виступатиме ILLARIA, яка виконає латиноамериканські пісні. Оскільки Гумінілович довгий час жив в Латинській Америці і захопився їхньою музикою, то він – чи не єдиний композитор серед вихідців з України, який писав на ці екзотичні ритми. Також у схожому стилі співатиме Марія Копитчак, яка здобула першу премію у конкурсі ім. Богдана Весоловського два роки тому. На філармонійній сцені виступлять LADIES’ TRIO, гурт Anima, ансамбль «Високий Замок», KVITANA – загалом в концерті понад 30 номерів. Заплановані і хорові виступи, і танго, і номери під одну гітару – наприклад, батярські пісні. За словами організаторів, фестиваль буде цікавим як для старших людей, так і для молоді. Відвідати «Мрійливу ніч» планує віце-президент світового конгресу українців Петро Штик та син композитора Юрій Гумінілович, який раніше не був в Україні.

Орест Цимбала зазначив, що у серпневому конкурсі зможуть брати участь виконавці віком 16-35 років. «Акцент фестивалю на тому, що це ретро було не нафталіновим, а трендовим. Якщо молоді люди співають ретро, то воно звучить сучасно. Окрім того, ритми танго зараз дуже популярні у світі, – зазначив організатор проекту і додав: – Ми плануємо робити концерти фестивалю у Львові, бо це колиска українського ретро. А конкурсна програма щоразу буде у інших містах України».

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...