“Ювілейний вечір” маестро Олега Криси

11.06.2017
Опис

10 червня у Львівській філармонії відбувся “Ювілейний вечір” одного з найвидатніших скрипалів сучасності, маестро Олега Криси. Святковий концерт у рамках XXXVI Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” став також і вечором світової прем’єри.

Скрипковий концерт “Питання без відповіді…” авторства відомого українського композитора Євгена Станковича вперше прозвучав зі сцени. Композитор, який давно знайомий з маестро Крисою, написав свій П’ятий концерт до 75-річного ювілею скрипаля. Олег Криса виступив у Львові під батутою свого сина, диригента Тараса Криси та у супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Щоб привітати батька, диригент обрав блискучий, хоч і незавершений, твір Шумана – Увертуру Скерцо Фінал op. 52, сповнену урочистого і щасливого настрою. Прозвучав Концерт для скрипки з оркестром №3 Моцарта. А епічна симфонічна поема “Вишеград” з циклу Сметани “Моя батьківщина” підкреслила зв’язок Львова та центральноєвропейської культури.

Родзинкою другої половини концерту стала презентація твору Євгена Станковича. Напередодні концерту композитор підкреслив, що дуже радий писати музику для таких видатних особистостей, як Олег Криса. Нагадаємо, що маестро уродженець Львова, який багато років живе і працює в США. Але свій ювілей він вирішив зустріти саме в рідному місті і подарувати йому неповторний музичний вечір.

Після концерту, під час святкового фуршету директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп привітав ювіляра та гостей. Він вручив Олегу Крисі, Євгенові Станковичу та Мирославові Скорику почесні відзнаки Львівського філармонійного товариства за досягнення у музичній сфері та багаторічну творчу працю.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...