Музика свободи об’єднала Дніпро, Маріуполь та Львів

05.06.2017
Опис

З 5 по 11 червня 2017 року в рамках проекту «Схід і Захід разом» молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії, який об’єднує молодих, талановитих музикантів з різних регіонів та міст України, здійснив всеукраїнський тур з концертною програмою «Музика Свободи. Джаз Імпровізація Вадима Неселовського». Концерти відбулись у трьох містах: 7 червня в Дніпрі (Дніпровська обласна філармонія ім. Л. Когана), 9 червня в Маріуполі (Палац Культури Металургів) та 11 червня у Львові (Львівська обласна філармонія), ставши концертом-закриттям 36-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози».

Участь в турі в якості сольних виконавців взяли, без перебільшення, Люди Світу: уродженець Одеси, який підкорив світову джазову сцену, піаніст і композитор, професор престижного Музичного коледжу Берклі (Бостон, США), почесний громадянин Німеччини – Вадим Неселовський, а також відома українська джазова співачка родом з Вірменії, композиторка, авторка віршів, учасниця провідних джазових проектів в Україні та за кордоном, володарка оксамитово-чуттєвого і проникливого вокалу – Лаура Марті. За диригентським пультом – одна із найбільш затребуваних оркестрових диригентів в Україні та за кордоном, Заслужений артист України Наталія Пономарчук.

Музиканти представили авторську програму, яка в 2016 році відкрила фестиваль Alfa Jazz Fest і сама по собі стала справжнім відкриттям у джазовій культурі. До програми увійшли оркестрові аранжування та абсолютно нові твори, написані Вадимом Неселовським для симфонічного оркестру «INSO-Львів», а також кілька композицій у стилі джаз-фольк від Лаури Марті. В рамках туру відбулась світова прем’єра твору Вадима Неселовського під навою «Ніч» – джазова імпровізація для симфонічного оркестру та голосу відомої української пісні «Ніч яка місячна».

Всі концерти в рамках туру пройшли з великим успіхом і були сповнені теплої та дружньої атмосфери. Публіка довго не відпускала виконавців зі сцени, віддячуючи їм гучними оплесками, що довго не вщухали, і численними «Браво!». На концерті в Маріуполі та Львові солісти Лаура Марті та Вадим Неселовський виконали на біс джазову імпровізацію пісні «Рідна мати моя» («Пісня про рушник»), остаточно підкоривши серця захоплених слухачів.

Проект «Музика Свободи» вкотре довів важливість та необхідність втілення соціально-культурних ініціатив з боку держави та культурних інституцій на місцях, що об’єднують різні регіони нашої країни, дають можливість для здійснення діалогу, обміну ідеями та культурним надбанням, розуміння та формування поваги до розмаїття, що є справжнім скарбом українського народу, особливо в такі непрості і доленосні часи. Цей проект став також яскравим підтвердженням спільного прагнення українців будувати і жити в мирній, єдиній і незалежній Україні.

Проект відбувся за підтримки Львівської обласної державної адміністрації в особі голови, пана Олега Синютки, Львівської обласної ради в особі голови, пана Олександра Ганущина, Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, Маріупольської міської ради в особі Міського голови пана Вадима Бойченка.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...