Маратон W Live: “Карміна бурана” у філармонії

01.07.2017
Опис

Диригент рухається поривисто й натхненно. З балкону видно, як він наче проспівує кожне слово разом з хором, ніби хоче зануритися в кожен звук. O Fortuna вривається в зал одним могутнім поривом. Це – «Карміна Бурана» Карла Орфа у Львівській філармонії. Це – Маратон пам’яті Василя Сліпака. Диригує Жан-Пєр ЛоРе, французький маестро, якого довга співпраця пов’язує і з Україною, і з полеглим оперним співаком. Співає «Дударик» – хор, котрий не треба представляти львів’янам, бо це сторінка велика історії нашого міста. У «Дударику» Василь Сліпак розпочав свій шлях. Соло з «Карміни Бурани» були і в його репертуарі. Тому сьогодні, у «тихі дні любові» W Live, як назвали це маратоном, звучить не лише тиха, молитовна, скорботна музика, а й спалахує яскравістю творіння Карла Орфа. Бо пам'ять про Василя Сліпака – це пам'ять про людську велич та шлях у мистецтві…

Музика захоплює собою все. Польські ударники, чекаючи на свої партії, похитують головами в ритм. Солісти Тетяна Дию, Євген Капітула та Патрік Гаре з легкістю оживлюються латиною та середньоверхньонімецькою, якими написані вірші до «Карміни Бурани». А тоді входить хор – щоразу на прекрасному контрасті між «епізодами» кантати, яких – на мить задумайтеся! – аж 24. Ліричні і потужні, романтичні та святкові. Ті, які примушують відчути невимовну велич чи світлий запал свят. На сцені «Дударик» – від дорослих до наймолодших солістів. Зосереджені, заглиблені в музику, іншої миті – теж усміхаються, вловлюючи улюблені моменти.

І знову O Fortuna у фіналі. І овації, які не стихають довго-довго. Жан-Пєр ЛоРе, який виглядає когось у залі. Дмитро Кацал, керівник «Дударика», який виходить на поклін разом зі своїми вихованцями, солістами та краківською групою ударних. Оплески, оплески, оплески… І на завершення вечора – молитва. Agnus Dei Джоакіно Россіні. Диригує Володимир Сивохіп. Фортепіанний день маратону завершується. Попереду – оперний фінал.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...