Прес-конференція IV Міжнародного музичного фестивалю «Музика в старому Львові». Італійське подвір’я (пл. Ринок, 6) 10 серпня об 11:00

11.08.2017
Опис

IV Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові» стартує у рамках партнерства з фестивалем «Музика в старому Кракові». З 13 до 29 серпня львів’ян та гостей міста очікує насичена концертна програма за участі виконавців з різних міст України та Польщі, а також – з Північної Ірландії та США.

Засновник фестивалю та керівник оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко розповів, що цього року заходи розпочнуться в неділю, 13 серпня. Диригуватиме на відкритті почесний гість – директор краківського фестивалю, маестро Станіслав Галонський. Виступлять львівський хор «Глорія» з польськими колективами Collegium Zieleński та Królewscy Rorantyści. Програма охоплює польську та українську барокову музику. А вже 16 серпня вона поїде до Кракова. «Така синхронізація концертів та обмін виконавцями відбуватимуться впродовж всього фестивалю, – зазначив Сергій Бурко. – А кульмінацією стане концерт 29 серпня за участі старовинного Белфастського філармонічного хору. Понад 80 хористів виступлять у Львівській філармонії. Цей проект теж буде інтернаціональним, оскільки задіяні хористи з Північної Ірландії, солісти з Польщі та оркестр зі Львова. Диригуватиме польський маестро Бартош Жураковський».

Сергій Бурко нагадав, що минулого року фестивальний День Незалежності України відбувся за участі маріупольського оркестру «Ренесанс». Цього ж року 24 серпня оркестр «Віртуози Львова» презентуватиме у Кракові програму «Геніальні європейці», до якої увійшли твори Вольфганга Амадея Моцарта та його сина Франца Ксавера – «Львівського» Моцарта, а також Антоніо Сальєрі та Максима Березовського. В цей час у Львові виступлять музиканти зі світовим іменем – колишня львів’янка Соломія Сорока (скрипка) та її чоловік Артур Грін (фортепіано). Цей концерт заплановано у Палаці Потоцьких.

Загалом, за словами засновника фестивалю, у Кракові відбудеться 28 концертів. «Ми ще не можемо змагатися з сусідами, але вже маємо свою формулу, – додав Сергій Бурко. – Більшість заходів відбуватимуться у п’ятниці, суботи й неділі, коли найбільший туристичний потік до Львова. Цього року терміни трохи зміщені – ми розпочинаємо і завершуємо на два дні раніше, щоби музиканти встигли на концерти в обох містах».

Серед львівських локацій цього року – Римо-католицька катедра, Палац Потоцьких, Музей Пінзеля, де найкраще звучить клавесин, та інші знакові місця королівського Львова.

«Найважливіше те, що ми об’єднуємося, будуємо духовний місток між нашими містами, які мають багато спільних сторінок історії. Продовжуємо традицію співпраці, зокрема Краків зацікавлений, щоби були представлені молоді таланти зі Львова», – розповів Сергій Бурко.

З програмою фестивалю у Кракові можна ознайомитися за посиланням: http://www.mwsk.eu/mwsk_2017_concerts.htm (англ.) http://www.mwsk.eu/mwsk_2017_koncerty.htm (пол.)

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...