Українська та американська музика — до Дня Незалежності

24.08.2017
Опис

24 серпня, у День Незалежності, фестиваль «Музика в старому Львові» запрошує на вишуканий та легкий концерт до Палацу Потоцьких. Там виступить скрипалька Соломія Сорока та піаніст Артур Грін, які приїхали з США, щоб вперше взяти участь у фестивальних заходах.

Соломія Сорока розповіла, що вони з чоловіком-піаністом часто виступають у Львові. Для концерту обрали багато творів українських композиторів. Зокрема, прозвучить п’єса Миколи Лисенка, а спеціально до Дня Незалежності — «Фреска Майдану» Євгена Станковича. Соломія Сорока зазначила, що це «відносно новий, дуже зворушливий та могутній твір, сповнений сили». Лунатиме музика Максима Березовського, барокового композитора та раннього українського класика. Також у програмі твори Франца фон Бібера, барокового австрійського митця. «Він написав цикл «Сонати-містерії», де досягає дуже цікавих тембрів завдяки перебудовам скрипки», — додала скрипалька.

У першому відділі виступатиме чоловік Соломії Сороки, американський піаніст Артур Грін. «Він зіграє твори Йоганнеса Брамса, який творив у часи Австрійської імперії, тому це теж дотична до Львова тематика. Також Артур Грін виконує п’єсу Баха і балади Шопена. Ми додали до концерту і двох американських композиторів. Звучатиме Вільям Болком, чий регтайм «Граціозний привид» нагадує мені львівські батярські пісні, — розповіла Соломія Сорока і додала: — Програма дуже різноманітна, легка й цікава. Деякі композитори навіть не звучали в Україні, а деяких виконують дуже рідко».

Концерт відбудеться в палаці Потоцьких. «Це нормальна практика в світі. Дуже багато концертів камерної музики проводять не лише в церквах, а і в маленьких історичних локаціях та приватних будинках. Багато музики, особливо барокової, не написано для великих концертних залів — навіть Шопен виступав у приватних салонах. Ми підбирали музику, яка личитиме до палацу Потоцьких, до цього прекрасного дзеркального залу. В такій атмосфері наш концерт звучатиме навіть краще, ніж у великому залі, бо буде інтимна атмосфера», — зазначила Соломія Сорока.

Поділитись


Популярне

15.03.2018 Анонси

Виставка Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

Львівська обласна філармонія долучилася до святкування Шевченківських днів на лише насиченою концертною про...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...