Українська та американська музика — до Дня Незалежності

24.08.2017
Опис

24 серпня, у День Незалежності, фестиваль «Музика в старому Львові» запрошує на вишуканий та легкий концерт до Палацу Потоцьких. Там виступить скрипалька Соломія Сорока та піаніст Артур Грін, які приїхали з США, щоб вперше взяти участь у фестивальних заходах.

Соломія Сорока розповіла, що вони з чоловіком-піаністом часто виступають у Львові. Для концерту обрали багато творів українських композиторів. Зокрема, прозвучить п’єса Миколи Лисенка, а спеціально до Дня Незалежності — «Фреска Майдану» Євгена Станковича. Соломія Сорока зазначила, що це «відносно новий, дуже зворушливий та могутній твір, сповнений сили». Лунатиме музика Максима Березовського, барокового композитора та раннього українського класика. Також у програмі твори Франца фон Бібера, барокового австрійського митця. «Він написав цикл «Сонати-містерії», де досягає дуже цікавих тембрів завдяки перебудовам скрипки», — додала скрипалька.

У першому відділі виступатиме чоловік Соломії Сороки, американський піаніст Артур Грін. «Він зіграє твори Йоганнеса Брамса, який творив у часи Австрійської імперії, тому це теж дотична до Львова тематика. Також Артур Грін виконує п’єсу Баха і балади Шопена. Ми додали до концерту і двох американських композиторів. Звучатиме Вільям Болком, чий регтайм «Граціозний привид» нагадує мені львівські батярські пісні, — розповіла Соломія Сорока і додала: — Програма дуже різноманітна, легка й цікава. Деякі композитори навіть не звучали в Україні, а деяких виконують дуже рідко».

Концерт відбудеться в палаці Потоцьких. «Це нормальна практика в світі. Дуже багато концертів камерної музики проводять не лише в церквах, а і в маленьких історичних локаціях та приватних будинках. Багато музики, особливо барокової, не написано для великих концертних залів — навіть Шопен виступав у приватних салонах. Ми підбирали музику, яка личитиме до палацу Потоцьких, до цього прекрасного дзеркального залу. В такій атмосфері наш концерт звучатиме навіть краще, ніж у великому залі, бо буде інтимна атмосфера», — зазначила Соломія Сорока.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...