Інтерв’ю з Юрієм Ланюком

07.09.2017
Опис

23 вересня – кульмінаційний концерт фестивалю Міжнародні мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі».

Композитор Юрій Ланюк розповів, що на концерт 23 вересня до Львова приїде Анджей Бауер, польський віолончеліст та диригент. «Він диригуватиме потрійний концерт Кшиштофа Пендерецького і гратимуть двоє його знаменитих учнів: Магдалена Бояновіч і Бартош Козяк. Переможці міжнародних конкурсів, молоде покоління музикантів – покоління 30-річних. Разом з ними виступить моя учениця, львівська віолончелістка Оксана Литвиненко», – зазначив Юрій Ланюк.

За його словами, в цьому концерті також гратиме лауреат конкурсу Петра Чайковського та конкурсу Мстислава Ростроповича в Парижі, відомий французький віолончеліст Ромен Гарію. Він солюватиме у Концерті для віолончелі з оркестром № 1 Шарля-Каміля Сен-Санса. «Цей твір у нас виконують учні в школі, – зазначив Юрій Ланюк, – але Ромен Гарію, вочевидь, мусить показати, як Сен-Санс насправді має звучати». Також французький гість проводитиме майстер-класи для студентів під час фестивалю, а у одному концерті виступить його дружина-альтистка.

23 вересня Еміль Ровнер, професор Дрезденської музичної академії, здійснить світову прем’єру твору канадського композитора Євгенія Щербакова «Kyrie – In Memory of Boris Nemtsov» для віолончелі-голосу соло, мішаного хору та симфонічного оркестру. Цей твір присвячений пам’яті Бориса Нємцова, якого вбили два роки тому в Москві. Еміль Ровнер не лише гратиме, а й співатиме. А диригуватиме сам автор твору, який приїде з Канади.

«Концерт 23 вересня – це кульмінаційна точка фестивалю, – додав Юрій Ланюк – зібрані дуже цікаві твори, запланована світова прем’єра. Виступлять п’ять віолончелістів, а шостий – диригуватиме!».

Поділитись


Популярне

13.08.2018 Анонси

“Епілог” музичної тетралогії: Комонько, Пірієв, Христенко, Бервецький

«ПРЕМ’ЄРА – ВЕЧІР КОНЦЕРТІВ МИРОСЛАВА СКОРИКА» 19 вересня, 19:00
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...