Прес-анонс Відкриття концертного сезону

07.09.2017
Опис
Прес-анонс
12 вересня (вівторок), 13:30
Львівська обласна філармонія (фойє)
Прес-конференція
Відкриття концертного сезону у Львівській обласній філармонії
У прес-конференції беруть участь:
Володимир Сивохіп – генеральний директор Львівської обласної філармонії
Тарас Криса – головний диригент та художній керівник Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії
Микола Сук – піаніст
Юрій Ланюк – засновник фестивалю Мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі»

Новий концертний сезон стартує у Львівській обласній філармонії з усією потужністю. У вересні – масштабний концерт-відкриття під диригуванням Тарас Криси та візит піаніста з Лас-Вегаса Миколи Сука, а також фестиваль Мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі».

14 вересня о 19 годині відбудеться урочисте відкриття сезону, симфонічний вечір IN ORCHESTRA! Це – старт другого року Тараса Криси на посаді головного диригента та художнього керівника Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. На слухачів чекає музика одного з найвидатніших композиторів епохи Романтизму, Йоганнеса Брамса – прозвучить Симфонія № 1 і Концерт для фортепіано № 1. Тарас Криса зазначив, що в новому сезоні планує запрошувати до співпраці багатьох диригентів з-за кордону, а також додати американської музики, оскільки дипломатичним відносинам між Україною та США виповнюється 25 років. Диригент прагне поєднувати концертну програму з культурними подіями у Львові. За його словами, головним солістом в новому сезоні буде саме оркестр.

Тарас Криса, син відомого скрипаля та уродженця Львова Олега Криси, навчався в музичній школі ім. Гнесіних в Москві. В 1989 році емігрував з родиною до США, де продовжив навчатися гри на скрипці і диригувати в університеті штату Індіана і Північно-Західному університету. Вже дев’ять сезонів Тарас Криса є художнім і музичним керівником симфонічного оркестру у Лас-Вегасі (штат Невада).

Соліст концерту-відкриття – відомий піаніст Микола Сук (Україна/США). Музикант здобув визнання у 1971 році – як лауреат міжнародного конкурсу Ліста-Бартока, якого газета New York Times назвала «найвидатнішим із сучасних виконавців музики Ліста». Микола Сук дебютував у США на сцені Карнегі-Холу у 1991. Зараз він – викладач університету Невади, художній керівник Українського інституту Америки, який гастролює в США та Європі.

Після відкриття сезону, з 21 до 26 вересня Львів знову стане точкою об’єднання для тих, хто творить музику. Фестиваль «Юрій Ланюк і друзі» – міжнародні мистецькі зустрічі, на які завітають сучасні композитори з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії.

Серед гостей фестивалю – українсько-американський композитор Вірко Балей, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії, автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери «Голод». З Польщі завітає Зигмунт Краузе – піаніст та композитор, автор численних симфонічних та камерних творів, організатор фестивалів, який відновив діяльність Польської спільноти сучасної музики та заснував Спільноту Вітольда Лютославського. Кшиштоф Меєр – композитор, педагог та піаніст, у доробку якого космічна опера на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів та різноманіття концертів, а також – відома книга-біографія Дмитра Шостаковича.

У програмі фестивалю, окрім концертів, також зустрічі з композиторами. Поціновувачі музики матимуть змогу поспілкуватися з гостями, серед яких також будуть диригент Роман Ревакович (Польща), композитори Ігор Щербаков (Україна), Євгеній Щербаков (Канада), віолончелісти Анджей Бауер (Польща), Ромен Ґарію (Франція) та багато інших.

О 13:30 є змога зняти репетицію оркестру до концерту-відкриття
О 13:45 розпочнеться прес-конференція
Відділ реклами та маркетингу Львівської філармонії
Наталія Матолінець, +380962133396
Ростислав Пелех, +380937021693

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...