14 вересня Львівська обласна філармонія відкриває новий сезон

12.09.2017
Опис

14 вересня Львівська обласна філармонія відкриває новий сезон концертом IN ORCHESTRA! Тарас Криса розпочинає другий рік на посаду головного диригента Академічного симфонічного оркестру філармонії, а піаніст Микола Сук приїхав з Лас – Вегаса, щоб солювати на відкритті.

Тарас Криса розповів: «Це мій другий рік на посаді головного диригента. Але оркестр існує з 1939 року. Мені дуже приємно, що ми маємо таких чудових солістів та диригентів, цікаві програми та фестивалі. Проте для мене найголовніший «виконавець» на сцені – це сам оркестр та музиканти, які грають в оркестрі. Другий компонент – композитори, яких ми виконуємо. Ми побудували цей сезон так, щоб він показав сильні, блискучі сторони цього оркестру. Багато музикантів оркестру виконуватимуть соло чи камерну музику, брати участь в різних проектах. У одному камерному проекті я сам гратиму на скрипці», – зазначив головний диригент.

За словами Тараса Криси, в сезоні 2017/2018 філармонійний оркестр презентує дуже багато тематичних концертів, присвячених композиторам – Ігореві Стравінському, Ріхарду Вагнеру, Ріхарду Штраусу – зокрема, прозвучить «Дон Кіхот». Буда багато американської і української музики. Також до Львова приїздитимуть американські солісти. Тарас Криса розповів, що виконуватимуть музику Джона Адамса, Леонарда Бернстайна та багато важливих американських композиторів, а з українського боку – Євгена Станковича, Юрія Ланюка, Валентина Сильвестрова та інших.

14 вересня сезон відкриває музика Йоганнеса Брамса, а солістом буде Микола Сук з США. Піаніст розповів, що часто буває у Львові останнім часом. «Я надзвичайно щасливий з цього, бо милуюся містом та інтенсивним мистецьким життям. Здається, тут на день більше концертів, ніж в Нью – Йорку. Я щасливий, що мене запросили виступити й зроблю найкраще, щоб концерт Брамса зазвучав», – додав Микола Сук.

Тарас Криса додав, що у академічного симфонічного оркестру концерти майже щотижня – приблизно 40 основних програм на рік, окремо – дитячі. Багато гастролей, а частина музикантів грають в інших колективах.

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...