«Брамс і не тільки…»

18.09.2017
Опис

З 5 по 11 вересня 2017 року Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії взяв участь в 24-му Міжнародному конкурсі ім. Йоганнеса Брам в м. Перчах-на-Вертерзеє (Австрія), розташованого в місцевості, що славиться не лише своєю природною красою і цілком заслужено носить ім’я «Австрійської Рив’єри», але й тим фактом, що свого часу його вподобали для літнього відпочинку такі відомі композитори, як Йоганнес Брамс, Густав Малер, Альбан Берг. Період перебування Йоганнеса Брамс в м. Перчах вважається найпродуктивнішим в його композиторській кар’єрі, саме тут він написав Симфонію №2, Концерт для скрипки, п’ять з восьми частин фортепіанних концертів тощо.
Вперше за всю історію цього міжнародного конкурсу до участі в ньому було запрошено український колектив, що свідчить про визнання в європейських та міжнародних музичних колах високого рівня виконавської майстерності українських музикантів.
Всі виступи в рамках конкурсу за участю оркестру пройшли з великим успіхом та були відзначені компетентним журі, міжнародними експертами та вибагливою австрійською публікою, яка щоразу віддячувала українським музикантам бурхливими оплесками. Конкурс мав широке висвітлене в медіа просторі, його трансляцію здійснили австрійське телебачення ORF-TVthek, японське NHK, а також спеціалізований музичний ресурс The Violin Channel, провідний світовий ресурс музичних новин з 2009 року.
Фінальні концерти відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Австрії пан Олександр Щерба та представники австрійських компаній, завдяки яким стала можливою презентація молодого оркестру «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії в Австрії.
Під час трьох турів конкурсу оркестр співпрацював з трьома диригентами: Ернест Хьотцель (Австрія), Олександр Земцов (Швейцарія – Німеччина) та Юкі Міягі (Японія). Репертуар конкурсної програми та Гала-концерту включав твори Й. Брамса, Я. Сібеліуса, П. Чайковського, Б. Барток, В. Волтона, Р. Шумана, А. Дворжака, Й. Гайдна.
Отриманий досвід є надзвичайно цінним для молодого професійного оркестру, адже будучи частиною команди конкурсу, українські музиканти отримали можливість спілкування та музикування зі своїми колегами – конкурсантами, диригентами та членами журі з різних країн світу, носіями різних культур, які поділяють ідею миру та міжнародного порозуміння завдяки об’єднуючий силі музики, що не знає кордонів. Ця співпраця також має велике значення для зміцнення та подальшого розвитку культурних стосунків між Україною та Австрією.
Участь оркестру в цьому конкурсі відбулась завдяки підтримці партнерів та спонсорів: Посольству України в Австрії, Львівській обласній державній адміністрації, Львівській обласній раді та австрійським компаніям Eurogold Industries Ltd., Holzindustrie Schweighofer.

Посилання:

  1. http://2017.brahmscompetition.org/?page_id=61&lang=en
  2. https://www.facebook.com/brahmscompetition/
  3. http://tvthek.orf.at/profile/Kaernten-heute/70022/Kaernten-heute/13945445/Johannes-Brahms-Wettbewerb-in-Poertschach/14129820
  4. https://theviolinchannel.com/violin-viola-cello-prizes-brahms-international-music-competition-2017-portschach/
  5. http://jagoutz.at/gj_brahms_2017_2/index.html – фото фінальних турів віолончелістів та піаністів. Фотограф – Günter Jagoutz
  6. http://jagoutz.at/gj_brahms_2017_1/index.html – фото фінальних скрипалів, альтистів та вокалістів. Фотограф – Günter Jagoutz

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...