«Мрійлива ніч» у Львівській філармонії

20.09.2017
Опис

24 вересня у Львівській філармонії вечір ретро-музики. У програмі «Мрійлива ніч» прозвучать пісні, які народжувалися на Західній Україні та за океаном, на львівських вуличках і під спекотним сонцем Аргентини. Солістка Ольга Фенюк, якій належить ідея цього концерту, розповіла, що у 2017 світова громадськість відзначала 100 років з дня народження композитора Степана Гумініловича, який творив у Канаді. До програми концерту увійшли його твори, а також пісні Ігоря Соневицького та Богдана Веселовського.

Ольга Фенюк зазначила, що на цю ідею її надихнули з’їзди Світового конгресу українців. Цього року він відзначає своє 50-річчя, тому відбувається багато акцій закордоном та в Україні. На початку травня співачка побувала на з’їзді конгресу у Перемишлі, 27 серпня – у Львові.

«Концерт присвячується людям, які свого часу виїхали з України – до війни чи після неї, – розповіла Ольга Фенюк. – Музика цих композиторів дуже гарна. Багато творів віддзеркалюють характерні риси 40-их років минулого століття. Красиві й сентиментальні мелодії, багато танцювальних мотивів, хороші тексти. Ця музика, де б вона не була написана, – дуже українська, в ній завжди присутня тема туги за Батьківщиною та присвяти їй».

Співачка зазначила, що серед творів програми – відомі пісні Степана Гумініловича «Мрійлива ніч», яка дала назву концерту, «То тут, то там», «Гальо». «Ігор Синевицький цікавий своєю духовною музикою. Він був священиком і писав музику на літургійні тексти. Дуже відомою є його «Алилуя», не в літургійному, а саме в концертному виконанні», – розповіла Ольга Фенюк.

Пісні доповнюватимуть звуки фортепіано від Олени Мацелюх та флейти від Ліліанни Стадник. Також прозвучить інформація про композиторів та поезія, яку читатиме ведуча Інна Павлюк. Зокрема – вірші Богдана-Ігоря Антонича.

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...