Симфонічний оркестр INSO-Львів відкриває 25-й концертний сезон! 9 вересня пройде вечір героїчних симфоній.
Раніше музикантів надихали сміливі мрії та музичні експерименти. Та сьогодні вони черпають силу від неабиякого героїзму, який щодня демонструють українські захисники й захисниці на фронті. На їхню честь у виконанні Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів під батутою Пола Манна (Велика Британія) прозвучать одразу дві «Героїчні» симфонії: обидві відверті, знакові, видатні. Це буде музика Бетховена й Станковича.
Розмову з Полом Манном опублікував знаний музичний інтернет-журнал “Музика”.
– Ваша програма наповнена загальною ідеєю героїзму. Як гадаєте, що таке героїзм зараз і який його сенс у мистецтві?
– Героїзм нині в Україні є всюди. Серед тих, хто воює, тих, хто оплакує втрату близьких, і тих, хто переживає руйнування життя навколо. Але музику неможливо знищити, і вона виражає себе точніше, ніж слова. Ті, хто її творять, – теж герої.
– Чи були ви знайомі з музикою Станковича раніше?
– Станкович – перший український композитор, чию музику я відкрив для себе. Прем’єра його Концерту для альта з оркестром була частиною програми мого першого візиту до України, для концертів у Києві 1999 року. Його Друга симфонія, хоч і створена молодою людиною, є напрочуд потужною та дуже добре написаною саме для оркестру. Кожен розділ – важливий внесок у загальний хід музики, і є деякі особливо промовисті соло для таких інструментів, як валторна та флейта. А кінець твору – один із найдраматичніших проявів чистого гніву, які мені відомі в музиці.
Більше читайте за посиланням
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому