Полл Манн виступить з INSO-Львів на відкритті концертного сезону колективу

04.09.2023
Опис

Симфонічний оркестр INSO-Львів відкриває 25-й концертний сезон! 9 вересня пройде вечір героїчних симфоній. 

Раніше музикантів надихали сміливі мрії та музичні експерименти. Та сьогодні вони черпають силу від неабиякого героїзму, який щодня демонструють українські захисники й захисниці на фронті. На їхню честь у виконанні Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів під батутою Пола Манна (Велика Британія) прозвучать одразу дві «Героїчні» симфонії: обидві відверті, знакові, видатні. Це буде музика Бетховена й Станковича.

Розмову з Полом Манном опублікував знаний музичний інтернет-журнал “Музика”.

– Ваша програма наповнена загальною ідеєю героїзму. Як гадаєте, що таке героїзм зараз і який його сенс у мистецтві?

Героїзм нині в Україні є всюди. Серед тих, хто воює, тих, хто оплакує втрату близьких, і тих, хто переживає руйнування життя навколо. Але музику неможливо знищити, і вона виражає себе точніше, ніж слова. Ті, хто її творять, – теж герої.

– Чи були ви знайомі з музикою Станковича раніше?

– Станкович – перший український композитор, чию музику я відкрив для себе. Прем’єра його Концерту для альта з оркестром була частиною програми мого першого візиту до України, для концертів у Києві 1999 року. Його Друга симфонія, хоч і створена молодою людиною, є напрочуд потужною та дуже добре написаною саме для оркестру. Кожен розділ – важливий внесок у загальний хід музики, і є деякі особливо промовисті соло для таких інструментів, як валторна та флейта. А кінець твору – один із найдраматичніших проявів чистого гніву, які мені відомі в музиці.

Більше читайте за посиланням

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...