Про відновлення творів Людкевича розповіли у Медіа-центрі Україна

12.10.2023
Опис

15 жовтня о 18:00 у Львівській національній філармонії відбудеться концерт симфонічної музики із творів одного із найвизначніших композиторів в історії української музики Станіслава Людкевича. Деякі твори ще ніколи не звучали дотепер, їх виконають вперше у зв’язку з віднайденням рукописів композитора.

Наша філармонія у Львові — це, мабуть, чи не єдине місце, де зберігається голос давніх композиторів, тих, які вже з нами фізично не перебувають, втім їхній голос живе в стінах української Львівської філармонії.

За словами Володимира Сивохіпа, генерального директора Львівської національної філармонії, це дуже відповідальна місія — озвучувати давні партитури, повертати їх до життя:

“Ми хочемо повернути у звукову палітру Львова симфонічні партитури Людкевича. Саме зараз ми боремося за нашу культуру і ми розуміємо, що шлях в нас є один — тільки перемогти, залишитись українцями і мати свою велику культуру. Станіслав Людкевич — однозначно симфоніст номер один тут у Львові. В Галичині він заклав цю симфонічну традицію і залишив надзвичайно великий доробок. От-от в рамках проєкту реновації його спадщини пролунають його перші симфонічні поеми, але я точно переконаний, що вони займуть гідне місце і в Європі, й в інших симфонічних оркестрах України, бо саме ця музика може гідно репрезентувати культурне обличчя українців

Львівська національна філармонія - Про відновлення творів Людкевича розповіли у Медіа-центрі Україна

Так прокоментував внесок проєкту Михайло Кобрин, директор Меморіального музею Станіслава Людкевича:

“Композитор живий у своїй музиці і чим довше вона виконується, довше лунає, тим більше часу він живе в цих своїх творах тому ми з командою музею подали грант на Український культурний фонд, проєкт дістав дуже високу оцінку в рейтингу. Його суть полягає в тому, щоб п’ять симфонічних творів Станіслава Людкевича оцифрувати, набрати ноти, видати партитури, а також спільно з нашими партнерами Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика провести великий концерт, на який ми всі радо запрошуємо львів’ян і гостей міста”.

Львівська національна філармонія - Про відновлення творів Людкевича розповіли у Медіа-центрі Україна

Про особливості роботи зазначила Марта Кузій, кураторка проєкту “Людкевич. Спадщина”:

“Цей проєкт — це робота багатьох людей. По-перше, фахівців з ґрунтовною музичною освітою: самий набір тексту займає приблизно півтора-2 місяці часу, далі музична редактура, котру здійснювала пані Богдана Фроляк, далі наукова редактура, яку здійснював Володимир Сивохіп. Близько п’яти місяців займає опрацювання однієї партитури”.

Львівська національна філармонія - Про відновлення творів Людкевича розповіли у Медіа-центрі Україна

Деталі події: https://philharmonia.lviv.ua/event/liudkevych-spadschyna/

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...