Радіопрограма SymphonyCast про американський тур оркестру Львівської філармонії

12.04.2023
Опис

10 квітня, на SymphonyCast вийшла радіопередача про наш тур США. У ньому йдеться: «У середньовічному місті Львові на західному кордоні України з Польщею оркестр наважується зробити неймовірне: нести послання надії по всьому світу під час війни та нестабільності. Стійкість ансамблю є свідченням його цілеспрямованості та позачасовості великих творів, які він виконує енергійно, вишукано та артистично».

 

Оркестром керує українсько-американський диригент Теодор Кухар. Ми прослухали його аудіо з ведучим Стівом Сілом і записали кілька цікавих історій звідти.

 

У цьому інтерв’ю з головним диригентом Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, він розповідає зворушливу історію свого українського походження та ідентифікації. Одного разу батько сказав йому: «Ти зобов’язаний повернутися в Україну, подбати про той народ, який не мав такого стану, як ти». Це стало його маніфестом з оркестром та українською частиною творчості.

 

До речі, під час цього ефіру можна почути «Трагічну увертюру» Йоганнеса Брамса, Фортепіанний концерт Гріга, 9-ту симфонію Дворжака («З Нового Світу») та Серенаду для духових у виконанні оркестру (соліст – Станіслав Христенко, фортепіано)

 

Говорячи про організацію цих гастролей, диригент пояснив:

 

«Коли розпочався тур, мене питали: «Коли цей тур був організований, чи це результат війни». Це був збіг обставин. Він був організований два роки тому, немає жодного музиканта у оркестрі, який би не чекав цього як однієї з найвищих точок свого професійного життя. Але я б збрехав вашим слухачам, якщо скажу, що всі вони щасливі бути тут. Я розмовляю з кожним із них щодня. Звичайно, вони стурбовані, багато з них казали: «Я відчуваю себе тут винним. Ми граємо у великих концертних залах, поки люди в Україні ухиляються від куль, не знаючи, чи зможуть вони існувати завтра».

 

Ми неймовірно щасливі, що завершили цей етап наших культурних досягнень, і з нетерпінням чекаємо нових можливостей представляти українське мистецтво у світі.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...