Солістка Львівської філармонії Віоліна Петриченко започатковує фестиваль української класичної музики в німецькому Кельні

22.08.2023
Опис

Його назва — “Звуки України”. Організатори запрошують німецьку публіку почути і красу українського романсу, і насолодитися подорожжю через скрипковий репертуар від ХІХ століття і до наших днів, познайомитися з музикою найвідоміших українських композиторів — Лисенка, Косенка, Барвінського, Скорика, Сільвестрова  і доторкнутися до традицій святкування Різдва в Україні. Концерти пройдуть у Весселінгу, Монгаймі-ам-Райні та Бонні у вересні, листопаді та грудні. Всі заходи – це благодійні концерти, внески доброчинців з яких надійдуть людям, які постраждали від війни та втратили домівки.

Львівська національна філармонія - Солістка Львівської філармонії Віоліна Петриченко започатковує фестиваль української класичної музики в німецькому Кельні

Арт-директорка Фестивалю, Віоліна Петриченко розповіла:

“Пʼятнадцять років тому я вирушила на навчання до Німеччини, де й залишилась, присвячуючи свою музичну діяльність українській музичній спадщині. Після мого навчання в Німеччині стало очевидним, що моя справжня пристрасть полягає в українській музиці. Я грала багато концертів, робила записи, завжди прагнучи передати слухачам більше інформації про нашу культуру. Протягом минулого року мені вдалося провести близько 80 концертів з українською музикою в Німеччині, Італії, Англії,  Люксембурзі та Швейцарії. Приємно, що я помітила дуже щирий інтерес європейських слухачів до нашої музики. Це надихнуло мене розширити мою діяльність та організувати фестиваль української класичної музики в Німеччині. Моя головна мета — продемонструвати різноманітність епох, стилів і настроїв, залучивши різних музикантів, які мають спільну ідею, а саме подарувати Європі можливість насолодитися багатством української музики”.

Упродовж Фестивалю виступлять також нові солісти Львівської національної філармонії — Лілія Нікітчук (мецо-сопрано) та Максим Римар (віолончель). В рамках “Звуків України” відбудеться співпраця із Наталією Гордєєвою, що зараз проживає та працює у Копенгагені.

Львівська національна філармонія - Солістка Львівської філармонії Віоліна Петриченко започатковує фестиваль української класичної музики в німецькому Кельні

За словами Віоліни Петриченко, їй пощастило “мати таких дивовижних колег. Не менш важливою є співпраця з німецьким піаністом Олівером Дрекселем. Програма фестивалю охоплює виключно українську музику, і ця умова була для мене ключовою. Мені завжди дивно, наскільки рідко українські музиканти за кордоном готові виконувати лише українську музику. Вдячна, що мені вдалося знайти музикантів, з якими у нас є така гармонія”.

З серпня 2023 року Віоліна Петриченко, відома українська піаністка та амбасадорка української музики, стала солісткою Львівської філармонії. Її концертні програми вирізняються глибиною задуму, тонкою працею з емоційним наповненням творів. Зовсім нещодавно вона представила прем’єру циклу Валентина Сильвестрова у Берліні. 

Вона відзначає, що пропозиція стати солісткою Філармонії була для неї несподіванкою, однак у новій ролі вона натхненно переконана: “Це не буде проблемою поєднувати діяльність у Львові й Кельні, бо я дуже багато подорожую і маю концерти в різних кутках Європи. Вже на фестивалі “Віртуози” було зрозуміло, що мої бажання і філософія Львівської філармонії співпадають: це культурна дипломатія, просування української музики як в Україні, так і за кордоном”. 

Напередодні у піаністки та Філармонії — багато планів з незвичними і оригінальними програмами.  Вони звучатимуть як у Львові, так і в інших містах України (Київ, Дніпро, рідне для виконавиці Запоріжжя) і, звичайно, за кордоном. У листопаді цьогоріч та березні 2024 року запланований великий тур солістки з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії містами Німеччині й Польщі, де серед іншої української класики  (зокрема, творів Лятошинського) у програмі — рідко виконуваний Фортепіанний концерт Василя Барвінського.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...