Впродовж 13-15 жовтня у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика тривав Фестиваль імені Владислава Любомирського. Фестиваль є відкритою музичною подією та присвячений відомому культурному меценату, який сприяв успіху Рубінштейна, Шимановського, Карловича, Шелуто, Ружицького та Фітельберга.
Князь Владислав Любомирський, патрон Фестивалю, був не лише відомим меценатом, але також і композитором. В молодості він дуже цікавився музикою, грав на інструментах та компонував на слух, а лише у віці 40 років присвятив себе музичній освіті. Спочатку навчався під керівництвом Ґжеґожа Фітельберга, потім у Віденській консерваторії в Роберта Фукса. Частина творів В. Любомирського залишилась в рукописах.
У 2022 році Lubomirski Festival відбувся у містах Польщі та України (Переворську, Любневіце, та Львові) й тривав впродовж 14 вересня – 15 жовтня. Серія відкритих концертів фестивалю була присвячена видатним композиторам таким як Францішек Лессель, Кароль Курпінський, Мечислав Карловіч, Кшиштоф Пендерецький, Йозеф Гайдн та Борис Лятошинський.
У Львівській національній філармонії відбулось три події Фестивалю.
13 жовтня у Концертному залі Людкевича у виконанні Академічного симфонічного оркестру філармонії, соліста-віолончеліста Модеста Менцінського під батутою дириґента Володимира Сивохіпа звучали твори Кароля Курпінського, Йозефа Гайдна і Бориса Лятошинського.
14 жовтня Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступив під батутою Дениса Олійника та презентував програму з творів Мечислава Карловича. Зокрема, звучали дві його симфонічні поеми – «Одвічні пісні» та «Зворотні хвилі», а також «Вальс» з «Серенади» (ор.2).
Остання львівська подія (15 жовтня) відбулася за участі того ж виконавського складу. На завершення Фестивалю прозвучала увертюра «Замок у Чорштині» Кароля Курпінського, Sinfonietta для струнних Кшиштофа Пендерецького. Останнім твором програми стала «Прощальна симфонія» Йозефа Гайдна.
Фото – Роксоляна Труш, Світлана Бачинська
На фестивалі давньої музики у польському Щецині виступили музиканти Львівської національної філар...
19 травня у рамках масштабного проєкту Львівської національної філа...
Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії
Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...
Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій
Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...