Із постаттю Мирослава Скорика пов’язана ціла епоха українського мистецтва, а його музика справді стала генетичним кодом нашої нації! Творча діяльність митця впродовж багатьох десятиліть була пов’язана із Львівською філармонією, де Маестро неодноразово презентував свої нові твори, де безліч разів звучали його композиції. Саме у стінах філармонії він у своєму кабінеті приймав гостей та учнів.
4 червня на YouTube-каналі Львівської національної філармонії відбудеться трансляція відеозапису концерту за участі майстра, що відбувся у 2012 році під час Всенародної прощі до собору Святої Софії у Римі, яка тривала впродовж 13-15 жовтня з нагоди благословення відновленого Собору та 120-ї річниці з дня народження його будівничого Патріарха Йосифа Сліпого.
У Римській Базиліці Пресвятої Марії ангелів і мучеників (Santa Maria degli Angeli e dei Martiri) духовні твори українських композиторів виконували Сергій Магера та Софія Соловій, Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів та Національна Заслужена Академічна Капела України «Думка», які виступили під орудою диригентів Євгена Савчука та Мирослава Скорика.
На концерті також прозвучала всесвітньовідома «Мелодія». Спеціально для цієї події митець зробив редакцію композиції для солістки та симфонічного оркестру.
На події був присутній предстоятель Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав, який після завершення концерту виголосив промову, у якій процитував слова Посла України у Ватикані Тетяни Іжевської про те, щоб пізнати українську душу, потрібно послухати «Мелодію» Мирослава Скорика! Про цей момент неодноразово згодом згадував сам композитор!
«Мелодія» викликала неабияке захоплення у публіки та була виконана двічі!
«Пам’ятаю, що ми були надзвичайно піднесені, відчували важливість цієї події! Блаженніший Святослав під час концерту виголосив надзвичайну промову, у якій згадав «Мелодію» як втілення української душі. Після цього ми виконали цю композицію. Мій стан під час виконання був про неймовірним: поряд стояв автор, який допомагав і підтримував, а також хор, оркестр, неймовірна акустика Базиліки… Я співала «Мелодію» усім серцем і душею! Це дійсно було незабутньо!», – згадує про цей момент Софія Соловій.
У рамках проєкту «Звучання Львівської філармонії» 5 червня прозвучить твір композитора Івана Небесного «Мегаполіс». Написав митець його у 1995 році, коли закінчував своє навчання у Мирослава Скорика. У 2017-му за ініціативи дирекції Львівської філармонії та оргкомітету Фестивалю «Контрасти» відбулася прем’єра цього твору у новій авторській редакції.
Аудіовізуальний перформанс за мотивами віршів Володимира Олейка «Мегаполіс» для актора, камерного оркестру та електроніки прозвучав у Львові у Пороховій вежі в рамках 23-го Фестивалю «Контрасти». До виконання долучився ґуру польської школи експериментальної електронної музики Марек Холонєвський, участь якого у проєкті стала можливою за пітримки Інституту Адама Міцкевича.
В пам’ять про вчителя, видатного українського митця із вікон Львівської спілки композиторів на вулицю Чайковського, 5 червня о 18 годині лунатиме «Мегаполіс» Івана Небесного.
7 червня свою шану генію віддадуть юні вихованці Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької. Сам Мирослав Михайлович теж навчався у цьому закладі, що особливо підкреслить важливість цієї події!
На сцені Концертного залу Людкевича у супроводі струнної групи Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та під батутою Сергія Хоровця виступлять Даніель Комонько (скрипка), Марко Юринець (флейта), Юрій Падковський (кларнет), Степан Сивохіп (гобой), Михайло Закопець (гобой).
Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...
Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...
До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича
За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...
Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій
Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...