VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»

11.07.2019
Опис

Впродовж 15-31 серпня 2019 року у Львові відбудеться VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові». В його межах відбудеться понад десять подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність та різноманітність музичної культури міста.

Провідною концепцією цьогорічного фестивалю стане інтерактивна ідея об’єднання, створення культурних містків на різних рівнях. Це стосується не лише формування масштабного мистецького простору у найрізноманітніших історичних локаціях міста, а й також між двома сусідніми державами – Україною та Польщею. Цей задум у повній мірі втілиться у проекті «102», що отримав назву від гілки залізничної лінії, яка поєднує українське селище Нижанковичі та польський Перемишль.

Третьою та не менш важливою ланкою фестивалю стане об’єднання у його межах кращих українських колективів і музикантів із Львова, Одеси та Києва, а також із Польщі і США.

13 серпня відбудеться передвідкриття фестивалю «Музика в старому Львові», у якому прес-конференція заходу поєднається із оригінальним проектом «Нова квадромузична система». Концерт відбудеться за участі Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» (художній керівник – Сергій Бурко), на базі якого й сформувався фестиваль. На гостей очікуватиме цікава програма у не менш оригінальному акустичному вирішенні: публіка розташовуватиметься в центрі, а виконавці сформують чотири острівки навколо.

Разом із талановитими львівськими солістами «Віртуози Львова» 15 серпня у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла також відкриють фестиваль, а 21 серпня виступлять у Кракові, де ще з 1976 року щорічно в серпні проводиться фестиваль-побратим під назвою «Музика в старому Кракові» (Muzyka w Starym Krakowie). Співпраця із найстаршим польським фестивалем вже триває не один рік, що неабияк сприяє активному обміну досвідом та популяризації української музичної культури в Європі.

У програмі шостого міжнародного фестивалю на гостей очікують чимало подій. Серед них, концерти органної музики за участі американської виконавиці Ґейл Арчер (16 серпня), провідної української органістки Олени Мацелюх (24 серпня) та польського органіста Станіслава Шиманського (25 серпня); концерти барокової та класичної музики європейських й українських митців у цікавих виконавських втіленнях. Наприклад, проект «3+3» триватиме впродовж двох днів, 17-18 серпня. У фоє Львівської національної філармонії у виконанні Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин) прозвучить повний цикл із шести Сонат для скрипки та клавесина Й. С. Баха, задля чого до Львова привезуть унікальний інструмент – клавесин нідерландського майстра, зроблений 1968 року як точна копія великого французького клавесина XVIII ст. та розписаний вручну!

Музика європейських та українських майстрів прозвучить також у виконанні ансамблю сопілкарів «Дудаліс», Академічного інструментального ансамблю «Високий замок», Квінтету духових інструментів солістів Львівської опери, K&K String Quartet та ще багатьох інших.

Концерти відбудуться у знакових для міста локаціях: у фоє Львівської філармонії, Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла, Храмі святого Івана Хрестителя, Латинському кафедральному соборі, Дзеркальній залі Палацу Потоцьких тощо, до яких долучаться події типу openair, прикордонне українське селище Нижанковичі та польське місто Краків.

Чимало подій фестивалю будуть безкоштовними, тож відвідати їх зможуть усі охочі!

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...