Відеотрансляція проєкту “Bridges” від INSO-Львів

21.10.2021
Опис

На початку вересня цього року Симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії презентував проєкт «BRIDGES» – компакт-диск із творами Антіна Рудницького, Андрія Гнатишина та Василя Барвінського. Об’єднала їх постать Андрея Шептицького.

23 жовтня на офіційному YouTube-каналі оркестру відбудеться трансляція запису цієї події.

Проєкт BRIDGES, що базується на цінностях, сенсах та особистостях, що понад часом – міст між творчістю українських композиторів Андрія Гнатишина, Василя Барвінського та Антіна Рудницького, об’єднаних спільним знаменником – величною постаттю митрополита Андрея Шептицького та нами – сучасними українцями незалежно від географії.

Оригінальність задуму BRIDGES полягає у тому, що виконані і записані на компакт-диск твори належать тим композиторам, яких підтримав і з якими спілкувався Андрей Шептицький. CD «Bridges» – музичний дар Митрополиту Шептицькому.

«Фонди, віддані на піднесення культурного життя і науки є не видатками, а інвестиціями, які приносять велику користь», – казав Митрополит. Адже, тільки високоосвічена людина, вихована різнобічно й зі сформованим критичним мисленням, що розвиває саме мистецтво й музика зокрема, – може побудувати сильну, незалежну, економічно процвітаючу державу.

Саме за цим принципом будує свою діяльність і оркестр «INSO-Львів», продукуючи унікальні проєкти, які можна назвати історичними в розбудові національної культури. Проєкти, що є безпрецедентними інвестиціями не тільки в культуру, але й значною мірою в економіку.

Тож, 5 вересня мають об’єднатися не тільки три композитори, представлені на диску, але й бізнес-еліта, нове покоління тих, хто будує і творить.

Митрополит Андрей Шептицький жив у складний час: сім разів поспіль змінювалась влада – період двох світових війн, тотальної невизначеності, кожна влада мала намір схилити на свою сторону душ пастора, але це нікому так і не вдалося. Його внутрішній духовний компас мав непохитні цінності та принципи. На першому місці в нього завжди була людина: «давав вудку» – здібним студентам допомагав стипендіями, відправляючи їх на навчання за кордон, підтримував підприємців на старті, інвестував у діючі бізнеси, тим самим, формуючи сильний середній клас України, – він знав як будувати Рідну Хату!

Це творче відзначення і пошанівок благодійництва Митрополита Андрея у музичній сфері відбулись уперше в 2020 році, в межах проєкту «Імпульс», здійсненого оркестром «INSO-Львів» Львівської національної філармонії.

Дослідницька робота триває і сьогодні. Її результати будуть втілені в наступних музичних релізах в межах проєкту BRIDGES, яким в своєму сегменті ми продовжуємо втілювати філософію Андрея Шептицького – «Тільки те суспільство щасливе і багате, яке в кожному напрямі є самодостатнім».

Одним з ключових принципів діяльності Митрополита було об’єднання та кооперація задля загального блага. Закликаємо цим проєктом всіх до спільної розбудови Рідної Хати – незалежної, самодостатньої, сильної України.

У концерті-презентації почуємо твори Антіна Рудницького, Василя Барвінського та Андрія Гнатишина.

Фортепіано – Катерина Тітова (Німеччина)

Диригент – Ярослав Шемет (Польща)

 

Також пропонуємо познайомитися із відгуками на цю подію:

«Перлинки» на «Мостах»: INSO-Львів, Рудницький, Барвінський та Гнатишин – The Claquers (Дзвенислава Саф’ян): https://theclaquers.com/posts/7392

Проєкт «Bridges» від оркестру INSO-Lviv: інвестиції у майбутнє – Інтернет-журнал «Музика» (Julia Gozik): http://mus.art.co.ua/proiekt-bridges-vid-orkestru-inso-lviv-investytsii-u-maybutnie/?fbclid=IwAR1lO6WjXmUYIDL7wHAIw8bI0r27jZTGwFHNm7dlzmb-LAfUiuhcsPgWBio

Посвяті в присвятах – Збруч (Вікторія Антошевська): https://zbruc.eu/node/107493

 

Фото – Ігор Федорів

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...