На початку вересня цього року Симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії презентував проєкт «BRIDGES» – компакт-диск із творами Антіна Рудницького, Андрія Гнатишина та Василя Барвінського. Об’єднала їх постать Андрея Шептицького.
23 жовтня на офіційному YouTube-каналі оркестру відбудеться трансляція запису цієї події.
Проєкт BRIDGES, що базується на цінностях, сенсах та особистостях, що понад часом – міст між творчістю українських композиторів Андрія Гнатишина, Василя Барвінського та Антіна Рудницького, об’єднаних спільним знаменником – величною постаттю митрополита Андрея Шептицького та нами – сучасними українцями незалежно від географії.
Оригінальність задуму BRIDGES полягає у тому, що виконані і записані на компакт-диск твори належать тим композиторам, яких підтримав і з якими спілкувався Андрей Шептицький. CD «Bridges» – музичний дар Митрополиту Шептицькому.
«Фонди, віддані на піднесення культурного життя і науки є не видатками, а інвестиціями, які приносять велику користь», – казав Митрополит. Адже, тільки високоосвічена людина, вихована різнобічно й зі сформованим критичним мисленням, що розвиває саме мистецтво й музика зокрема, – може побудувати сильну, незалежну, економічно процвітаючу державу.
Саме за цим принципом будує свою діяльність і оркестр «INSO-Львів», продукуючи унікальні проєкти, які можна назвати історичними в розбудові національної культури. Проєкти, що є безпрецедентними інвестиціями не тільки в культуру, але й значною мірою в економіку.
Тож, 5 вересня мають об’єднатися не тільки три композитори, представлені на диску, але й бізнес-еліта, нове покоління тих, хто будує і творить.
Митрополит Андрей Шептицький жив у складний час: сім разів поспіль змінювалась влада – період двох світових війн, тотальної невизначеності, кожна влада мала намір схилити на свою сторону душ пастора, але це нікому так і не вдалося. Його внутрішній духовний компас мав непохитні цінності та принципи. На першому місці в нього завжди була людина: «давав вудку» – здібним студентам допомагав стипендіями, відправляючи їх на навчання за кордон, підтримував підприємців на старті, інвестував у діючі бізнеси, тим самим, формуючи сильний середній клас України, – він знав як будувати Рідну Хату!
Це творче відзначення і пошанівок благодійництва Митрополита Андрея у музичній сфері відбулись уперше в 2020 році, в межах проєкту «Імпульс», здійсненого оркестром «INSO-Львів» Львівської національної філармонії.
Дослідницька робота триває і сьогодні. Її результати будуть втілені в наступних музичних релізах в межах проєкту BRIDGES, яким в своєму сегменті ми продовжуємо втілювати філософію Андрея Шептицького – «Тільки те суспільство щасливе і багате, яке в кожному напрямі є самодостатнім».
Одним з ключових принципів діяльності Митрополита було об’єднання та кооперація задля загального блага. Закликаємо цим проєктом всіх до спільної розбудови Рідної Хати – незалежної, самодостатньої, сильної України.
У концерті-презентації почуємо твори Антіна Рудницького, Василя Барвінського та Андрія Гнатишина.
Фортепіано – Катерина Тітова (Німеччина)
Диригент – Ярослав Шемет (Польща)
Також пропонуємо познайомитися із відгуками на цю подію:
«Перлинки» на «Мостах»: INSO-Львів, Рудницький, Барвінський та Гнатишин – The Claquers (Дзвенислава Саф’ян): https://theclaquers.com/posts/7392
Проєкт «Bridges» від оркестру INSO-Lviv: інвестиції у майбутнє – Інтернет-журнал «Музика» (Julia Gozik): http://mus.art.co.ua/proiekt-bridges-vid-orkestru-inso-lviv-investytsii-u-maybutnie/?fbclid=IwAR1lO6WjXmUYIDL7wHAIw8bI0r27jZTGwFHNm7dlzmb-LAfUiuhcsPgWBio
Посвяті в присвятах – Збруч (Вікторія Антошевська): https://zbruc.eu/node/107493
Фото – Ігор Федорів
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...