Віоліна Петриченко: інтерв’ю на “Збручі”

21.09.2023
Опис

Нещодавно Віоліна Петриченко започаткувала перший фестиваль української камерної музики у Кельні, записала новий диск музики з творами Сильванського, Барвінського, Сильвестрова та інших світочів нашої фортепіанної школи, а також стала солісткою Львівської національної філармонії. Вже наприкінці вересня вона виступить на 29 Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти». З цієї нагоди на “Збручі” вийшло її інтерв’ю.

 

Львівська національна філармонія - Віоліна Петриченко: інтерв'ю на "Збручі"

За її словами, вона дуже радіє можливості представити на Фестивалі “Контрасти” одразу дві програми, які “справді дуже відмінні одна від одної. Концерт, запланований на 30 вересня, присвячений творчості Валентина Сильвестрова, якого я надзвичайно ціную. Останнім часом я часто граю його музику і нещодавно випустила диск, на якому представлені і його твори. Мені особисто дуже подобається щирість, інтимність і чистота його музичних композицій. Це особливий стан, майже як медитація, подорож звуками його музики в інший світ, де все стає кращим, тихішим і спокійнішим. На цьому концерті пролунають як відомі твори, такі як “Казка з Наївної музики” і “Кітч музика”, так і твори, які виконуються в Україні вперше, такі як “5 Мелодій на Новий Рік”, вокальний цикл на слова Франка, а також пісня на вірш Лесі Українки “Стояла я і слухала весну”. Останній твір концерту буде справжньою родзинкою програми — це “Кончертіно для фортепіано і камерного оркестру”, яке я виконую вперше. Цей твір звучатиме під орудою Володимира Сивохіпа”.

Повну версію читайте тут

На наступному концерті 3 жовтня, присвяченому двом величним постатям української музики – Василю Барвінському та Мирославу Скорику, Віоліна Петриченко із солістами Філармонії Лілією Нікітчук та Максимом Римарем виконають твори цих композиторів, які часто звучать у Львові. Однак піаністка зазначає, що “метою цього концерту є представлення цих композиторів з іншого ракурсу. У програмі буде справжній букет прем’єр. Зазвучить тріо ре мінор Скорика, яке вражає контрастами, глибокими почуттями, але і гумором. Також буде виконана маловідома оригінальна версія Арії для віолончелі і фортепіано. А ще відвідувачів фестивалю очікує велика сюїта для віолончелі та фортепіано Барвінського, а також його маловідома обробка п’єси “Мрія. На солодкому меду” Лисенка, яку Барвінський написав у 1934 році”.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...