Нещодавно Віоліна Петриченко започаткувала перший фестиваль української камерної музики у Кельні, записала новий диск музики з творами Сильванського, Барвінського, Сильвестрова та інших світочів нашої фортепіанної школи, а також стала солісткою Львівської національної філармонії. Вже наприкінці вересня вона виступить на 29 Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти». З цієї нагоди на “Збручі” вийшло її інтерв’ю.
За її словами, вона дуже радіє можливості представити на Фестивалі “Контрасти” одразу дві програми, які “справді дуже відмінні одна від одної. Концерт, запланований на 30 вересня, присвячений творчості Валентина Сильвестрова, якого я надзвичайно ціную. Останнім часом я часто граю його музику і нещодавно випустила диск, на якому представлені і його твори. Мені особисто дуже подобається щирість, інтимність і чистота його музичних композицій. Це особливий стан, майже як медитація, подорож звуками його музики в інший світ, де все стає кращим, тихішим і спокійнішим. На цьому концерті пролунають як відомі твори, такі як “Казка з Наївної музики” і “Кітч музика”, так і твори, які виконуються в Україні вперше, такі як “5 Мелодій на Новий Рік”, вокальний цикл на слова Франка, а також пісня на вірш Лесі Українки “Стояла я і слухала весну”. Останній твір концерту буде справжньою родзинкою програми — це “Кончертіно для фортепіано і камерного оркестру”, яке я виконую вперше. Цей твір звучатиме під орудою Володимира Сивохіпа”.
Повну версію читайте тут
На наступному концерті 3 жовтня, присвяченому двом величним постатям української музики – Василю Барвінському та Мирославу Скорику, Віоліна Петриченко із солістами Філармонії Лілією Нікітчук та Максимом Римарем виконають твори цих композиторів, які часто звучать у Львові. Однак піаністка зазначає, що “метою цього концерту є представлення цих композиторів з іншого ракурсу. У програмі буде справжній букет прем’єр. Зазвучить тріо ре мінор Скорика, яке вражає контрастами, глибокими почуттями, але і гумором. Також буде виконана маловідома оригінальна версія Арії для віолончелі і фортепіано. А ще відвідувачів фестивалю очікує велика сюїта для віолончелі та фортепіано Барвінського, а також його маловідома обробка п’єси “Мрія. На солодкому меду” Лисенка, яку Барвінський написав у 1934 році”.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому